Sala koncertowa Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Bytomiu

Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością zapraszamy młodych muzyków klas fagotu i oboju, ich pedagogów oraz wszystkich sympatyków dźwięków fagotu i oboju na kolejną już IX edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Fagotowo-Obojowego im. Wiktora Osadzina i Edwarda Mandery.

Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w październiku 2005 roku i od tego czasu spotykamy się w szkole muzycznej w Bytomiu cyklicznie co 2 lata.            

Najważniejszą częścią festiwalu jest konkurs, w którym wzięło do tej pory udział blisko 150 utalentowanych uczniów szkół muzycznych z całej Polski. W pracach Jury brało udział wielu wybitnych artystów zarówno z kraju, jak i z za granicy (Szwajcaria, Austria, Ukraina).

Festiwal uświetniały koncerty zaproszonych gości, warsztaty, wystawy instrumentów i akcesoriów muzycznych. Impreza cieszy się uznaniem w środowisku, jako organizatorzy spotkaliśmy się z licznymi wyrazami uznania. Już dziś zapraszamy na szereg imprez towarzyszących festiwalowi – koncerty, wystawy instrumentów, spotkania z jurorami, otwarte przesłuchania konkursowiczów.

Festiwal rozpocznie się 29 listopada 2023 roku od przesłuchań konkursowych i potrwa do 1 grudnia 2023 roku. Całość zakończy koncert laureatów z towarzyszeniem Polskiej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej pod kierunkiem Filipa Hugeta. 

O szczegółach będziemy informować na naszej stronie internetowej (https://www.gov.pl/web/osmbytom/konkurs-fagotowo-obojowy2)

Do zobaczenia w murach bytomskiej szkoły muzycznej!

Szczegóły wydarzenia
Szczegóły wydarzenia