2 grudnia, godz. 17:00

Wprawdzie tytuł koncertu sugeruje muzykę Bożego Narodzenia, proszę się nie obawiać, wiemy, że to jeszcze nie czas na kolędy. A Adeste fideles wybrzmi na koniec koncertu i cyklu zarazem, jedynie jako zapowiedź pięknego Bożego Narodzenia. A wcześniej?  Sporo śpiewu z tematami zahaczającymi między innymi o przeboje Kabaretu Starszych Panów, nieco folku i światowej muzyki mistrzów.

Prowadzenie: Jacek Woleński

ZESPÓŁ KAMERALNY „SANTARELLO” powstał w 2002 r. z potrzeby rozwoju zainteresowań muzycznych grupy przyjaciół. Jest zespołem skupiającym ludzi w różnym wieku, reprezentujących  rozmaite profesje, których łączy wspólna pasja – zamiłowanie do muzyki, a w szczególności do śpiewu chóralnego. Repertuar zespołu, dostosowywany do bieżących potrzeb oraz ogólnych zainteresowań chórzystów, obejmuje utwory sakralne i świeckie od renesansu do współczesności. Chór jest członkiem PZCHiO i prowadzi bogatą działalność koncertową. Brał udział m.in. w Ogólnopolskich Dniach Chóralnej Muzyki Sakralnej im.G.G.Gorczyckiego w Bytomiu, I Kongresie Muzyki Liturgicznej Archidiecezji Katowickiej oraz Międzynarodowych Gliwickich Spotkaniach Chóralnych. Współzałożycielem i dyrygentem chóru jest Iwona Bańska.

Zespół ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy w konkursach i festiwalach:

  • Grand Prix podczas XV Tyskich Wieczorów Kolędowych w Tychach,
  • Grand  Prix na Festiwalu Pieśni Maryjnej „MAGNIFICAT” w Piekarach Śląskich oraz Puchar Arcybiskupa Metropolity Katowickiego Damiana Zimonia,
  • I Miejsce na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Pieśni Chóralnej w Katowicach,
  • I    Miejsce na I Festiwalu Pieśni Eucharystycznej „O SALUTARIS HOSTIA”,
  • I   Miejsce i Złoty Dyplom na II Międzynarodowym Konkursie X Święto Pieśni GAUDE CANTEM im. Kazimierza Fobera w Bielsku Białej,
  • GRAND PRIX na XVII Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki” w Myślenicach,
  • GRAND PRIX na XV Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Pieśni Chóralnej w Katowicach oraz Puchar Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Rezerwacje poprzez formularz w zakładce: palacwmiechowicach.pl/rezerwacje

Szczegóły wydarzenia
BILETY
10
KONTAKT
PAŁAC W MIECHOWICACH
BILETY
10
KONTAKT
PAŁAC W MIECHOWICACH
Szczegóły wydarzenia