Bytomskie Centrum Kultury jest największą instytucją kulturalno-społeczną w Bytomiu. Misją BECEK-u jest promowanie i aranżowanie działań kulturalnych, artystycznych, edukacyjnych oraz społecznych, opartych na diagnozie lokalnej społeczności. Liczne projekty współtworzone są z mieszkańcami miasta, uwzględniając ich potrzeby i oczekiwania. W ramach działalności BECEK-u funkcjonuje także BCKino – kino studyjne, w którym prezentuje się wyselekcjonowany repertuar artystyczny.

Szczegóły
Godziny pracy
 • Dni robocze
  8:00-20:00
 • Sobota
  14:00-20:00
 • Niedziela
  14:00-20:00
Szczegóły
Godziny pracy
 • Dni robocze
  8:00-20:00
 • Sobota
  14:00-20:00
 • Niedziela
  14:00-20:00
Wydarzenia
Zapraszamy do wzięcia udziału!
U progu jesieni poznamy bogactwo piw ciemnych. Dowiemy się jak powstaje ciemne piwo, zrobimy eksperyment w którym przekonamy się jak wpływać na barwę piwa. Poznamy i będziemy degustować 6 różnych przedstawicieli ciemnych stylów piwnych...
20 zł
Z drewna zbudujemy ramki, w które będziecie mogli wkleić i wkomponować wasze wakacyjne pamiątki, muszelki, kamienie, zdjęcia i co tylko chcecie. Pamiętajcie tylko, żeby je zabrać ze sobą! Wykorzystamy techniki klejenia, lakierowania, olejowania i decoupage.
40 zł
13.09.2024
16:30
Podczas zajęć, wykorzystując kolorowe papiery, naklejki i taśmy klejące, stworzymy wyjątkowe albumy pełne wakacyjnych wspomnień. Dzieci poznają różne techniki scrapbookingu, uwolnią swoją kreatywność, a także dowiedzą się co nieco o zasadach kompozycji i doboru kolorów...
10 zł
23.07.2024
11:00
Z zebranych dzień wcześniej materiałów dzieci i młodzież stworzą kreatywne drzewa genealogiczne, które mogą przybierać różną formę ograniczoną tylko przez wyobraźnię. Prowadzenie: Katarzyna Szlapa – ślązaczka, z wykształcenia: filolożka (filologia polska), muzealniczka, menadżerka kultury.
10 zł
22.07.2024
11:00
Podczas zajęć dzieci i młodzież nauczą się szperać w domowych i nie tylko źródłach historycznych, gdzie poszukają swoich przodków i poznają swoją historię. Prowadzenie: Katarzyna Szlapa – ślązaczka, z wykształcenia: filolożka (filologia polska), muzealniczka, menadżerka kultury.
5 zł
Teatrobusik to warsztaty teatralno-rozwojowe stworzone z myślą o dzieciach w wieku szkolnym. Każdego dnia przeniesiemy się do innego, fascynującego świata. Odwiedzimy Dziki Zachód, Świat czarodziejów, Krainę superbohaterów, wirtualną grę i przestrzeń kosmiczną.
10 zł
Warsztaty opieramy w całości na pracy z materiałami pochodzenia naturalnego. Zahaczymy o morski i podniebny świat, stworzymy własne maski i poczujemy się jak prawdziwi artyści. Postaramy się wykorzystać to, co wydaje się już totalnie bezużyteczne.
10 zł
Rola pszczół w przyrodzie i dla człowieka jest ogromna i niepodważalna, ale z drugiej strony, w świadomości wielu osób zakorzeniony jest strach przed tymi owadami. Najczęstszą obawą jest lęk przed użądleniem i reakcją alergiczną organizmu.
10 zł
Po raz pierwszy w kilkunastoletniej historii BECEKOBUSA, nasz pojazd wyruszy poza ziemską orbitę! Zapraszamy na pierwszą wakacyjną podróż w kosmos! Wyruszamy z misją wykorzystania w twórczy sposób kosmo-śmieci.
10 zł
Podczas każdych warsztatów na uczestników czekają prezentacje strojów, broni i mnóstwo działań interaktywnych. Poznamy tradycyjne techniki walki, spróbujemy pisania gęsim piórem. Dzieci przeniosą się w czasie, przybliżymy im codzienne życie ludzi z czasów średniowiecza.
10 zł
To zajęcia dla małych ogrodników, gdzie będziemy sadzić, wysiewać i majsterkować. Wykorzystamy materiały naturalne oraz recyclingowe. Pokażemy, jak można zbudować coś z niczego, jak wspierać owady zapylające, jak samodzielnie wyhodować zioła i rośliny w domu i w ogrodzie.
10 zł
Marta Knopik – bytomska pisarka, autorka powieści z nurtu tzw. realizmu magicznego, poprowadzi warsztat, w którym pokaże, jak pisać pamiętniki, jak je ciekawie układać i ilustrować, tak żeby po latach miały dużą wartość sentymentalną i historyczną.
5 zł
25 sierpnia (niedziela), o godz. 20.00 zapraszamy na koncert, kończący tegoroczny cykl Parkogrania! Będzie z przytupem! „BAND & LIGHT SHOW. NIENADĘTA BITWA ORKIESTR DĘTYCH” – inscenizowany, interaktywny koncert dwóch orkiestr dętych: 2 dyrygentów, 8 wokalistów, na który składa się 26 utworów:...
10 zł
Hanka Rożeń wykonuje standardy muzyki jazzowej, samby, bossa nowy, a także utwory polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej w jazzowej aranżacji.
5 zł
W repertuarze zespołu Silesian Tyrol Band znajdują się nie tylko melodie bawarskie, austriackie czy słoweńskie, ale również muzyka z naszego regionu, czyli biesiada śląska oraz folk góralski.
5 zł
Zapraszamy na wyjątkową potańcówkę pod chmurką z grupą Bessi Band. W repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie. Czeka nas zatem swoista biesiada z dobrze znanymi melodiami i przyśpiewkami zachęcającymi do tańca.
5 zł
Zapraszamy na występ znakomitej sopranistki Gabrieli Silvy, jej  muzycznych przyjaciół oraz  adeptów sztuki wokalnej – jej rozśpiewanych  studentów. Tego dnia usłyszymy zbiór pięknych utworów operowo-operetkowych.
5 zł
Podczas koncertu usłyszymy m.in.: słynny duet „Usta milczą dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka”, „W rytm walczyka” i „Czardasz Sylwy” z operetki „Księżniczka czardasza” E. Kalmana...
5 zł
22.07.2024
09:00
Eksperyment uczuciowy Zapraszamy na dwutygodniowe półkolonie artystyczne w ramach Lata w teatrze! Termin: 22.07-04.08.2024, godz. 9:00-15:00
150 ZŁ
Zdobywca Oscara Nicolas Cage wciela się w rolę niedocenianego i niemal niezauważalnego szarego człowieka, którego los zmienia się diametralnie, odkąd co noc śni się obcym ludziom na całym świecie. 
5 zł
Zhańbiony bohater wraca do swojego zajęcia w kinie. Obsługując urządzenie, zapada w sen, w którym jego życie staje się filmem. Przenosi tam wszystkich swoich znajomych, a sam staję się Sherlockiem Holmesem Jr. poszukującym skradzionych pereł.
5 zł
Pełna humoru opowieść o tym, że w wielkim mieście nie ma rzeczy niemożliwych, a wszystkich jego mieszkańców łączy jedno: nadzieja, że wyczekiwana miłość w końcu nadejdzie.
5 zł
Zbudowane z serii pomyłek „Będzie lepiej” to krzepiąca opowieść o spotkaniu dwóch odmiennych światów, urokliwy eko-romans i błyskotliwa satyra na współczesny konsumpcjonizm.
5 zł
Czworo przyjaciół jest nauczycielami w małomiasteczkowym liceum. Pewnego dnia spotykają się, aby świętować urodziny jednego z nich. Po wypiciu paru kieliszków szampana wdają się w dyskusję, w wyniku której wysnuwają ciekawą teorię. Zgodnie z nią utrzymywanie przez człowieka poziomu 0,5 promilu alkoholu we krwi skutkuje produkcją hormonów szczęścia w organizmie.
5 zł
Prywatny detektyw Holland March (Ryan Gosling) i gruboskórny mięśniak do wynajęcia Jackson Healy (Russell Crowe) nie pałają do siebie sympatią. Zostają jednak wynajęci do rozwikłania tej samej sprawy zaginionej dziewczyny. Zapewne każdy prowadziłby ją na własną rękę, gdyby obaj nie stali się celem wynajętych morderców.
5 zł
Mia jest początkującą aktorką, która, w oczekiwaniu na szansę, pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to, co kochają.
5 zł
Koncert gordonowski to okazja do wspólnej, radosnej zabawy dla rodziców i ich dzieci. Tańce i śpiewy pod chmurką to jedna z ulubionych form spędzania letniego czasu w mieście.
5 zł
Ryś Ryś tym razem zawędrował o jeden strumyk za daleko. Opuścił las i pierwszy raz napotkał ślady obecności przedziwnego stworzenia, jakim jest... człowiek. To zdarzenie wpędzi Rysia w niemałe tarapaty, ponieważ dzikie wysypisko na obrzeżach lasu skrywa wiele niebezpieczeństw.
5 zł
„Galeria Uffizi we Florencji: podróż w głąb Renesansu” to o wiele więcej niż zwykły film dokumentalny o sztuce: to wielowymiarowa, multisensoryczna podróż do czasów włoskiego renesansu dzięki najpiękniejszym, reprezentatywnym dziełom sztuki tego okresu.
35 zł
Jak świat postrzegali impresjoniści? W jaki sposób kształtowali technikę, barwę, światło, tworząc nową rzeczywistość? W jaki sposób ich sztuka z wyklętej stała się uwielbianą i podziwianą na całym świecie?
35 zł
Inscenizacja przenosi historię Hamleta w czasy nam współczesne, aby podkreślić ciągłą aktualność arcydzieła Shakespeare’a. Stawia również duży nacisk na wątki polityczny i szpiegowski zawarte w sztuce.
35 zł
Laureat Oscara, twórca filmów „Trainspotting” i „Slumdog. Milioner z ulicy” powraca do korzeni – reżyserowania w teatrze. W rolach głównych Benedict Cumberbatch i Jonny Lee Miller. Romans grozy angielskiej pisarki doby romantyzmu uznawany jest za pierwszą powieść science fiction lub przynajmniej zapowiedź tego gatunku.
35 zł
Jego Krzyk stał się symbolem naszych współczesnych niepokojów. Nie ma jednak na świecie malarza bardziej znanego i jednocześnie mniej poznanego niż Edvard Munch. Dziś Oslo, starożytna Kristiania, wyznacza punkt zwrotny w zakresie wiedzy o tym artyście.
35 zł
Istnieje od 1600 lat, a wciąż pozostaje wyjątkowa. Wenecja. Canale Grande i inne, kultowe wręcz miejsca, zapisane w pamięci, nawet jeśli nie widziane na żywo. Bogactwo muzeów, szaleństwo zabawy i barwne refleksy wody na płótnach Turnera, karnawał i splendor...
35 zł