Centrum Sztuki Współczesnej Kronika, od ponad 30 lat ulokowane w sercu poprzemysłowego Bytomia na Górnym Śląsku, prowadzi długofalowe działania krytyczne, społeczne i edukacyjne.

Program Kroniki realizowany jest poprzez wystawy, projekty angażujące społeczność lokalną, działania w przestrzeni publicznej, rezydencje artystyczne, działalność wydawniczą, edukacyjną i popularyzatorską, ze szczególnym naciskiem na problematykę społeczną, popularyzację sztuki kobiet oraz program edukacyjny.

Kuratorki i kuratorzy oraz artystki i artyści stale stawiają sobie pytanie o funkcje sztuki oraz jej efekt.

CSW Kronika współpracuje ze środowiskami artystycznymi i ośrodkami sztuki w Polsce i za granicą. Dotychczasowi partnerzy to m.in. Kunstverein w Wolfsburgu, Fundacja Galerii Foksal w Warszawie, Press to Exit Project Space w Skopje, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, L’Appartement 22 w Rabacie, thealit Frauen.Kultur.Labor w Bremie, Ars Cameralis Silesiae Superioris, Pro Helvetia, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Cite Internationale des Arts, Beton Salon (Paryż), Chelsea College of Art (London), Plymouth University, Valand Academy – University of Gothenburg, artportal.hu, APART Collective (Bratysława), Agosto Foundation, Fondazione Pastificio Cerere (Rzym), C2C – Circle of Curators & Critics (Praga), Careof DOCVA (Mediolan).

Szczegóły
Godziny pracy
 • Dni robocze
  poniedziałek: nieczynne, wtorek - czwartek: 11:00-17:00, piątek: 11:00-18:00
 • Sobota
  10:00-17:00
 • Niedziela
  nieczynne
Szczegóły
Godziny pracy
 • Dni robocze
  poniedziałek: nieczynne, wtorek - czwartek: 11:00-17:00, piątek: 11:00-18:00
 • Sobota
  10:00-17:00
 • Niedziela
  nieczynne
Wydarzenia
Zapraszamy do wzięcia udziału!
Ostatniego dnia maja zapraszamy na finisaż wystawy „Krzycz, Siostro, krzycz”. Zaczynamy o godz. 17:00 od oprowadzania kuratorskiego...
Od 1 zł
Wystawa nawiązuje do historii Kathe Cohn i Friederike Marianne Guttman. To w ich dawnym domu mieści się CSW Kronika...
Od 1 zł