12.05.2024 (niedziela)
→ 16.30
Aglo Festiwal. Bytom 770 – Czy Lipiny się zmieniły? Pokaz filmu Ewa i spotkanie z twórcami.
Pokaz filmu Ewa (reż. Ingmar Villqist, Adam Sikora, 108 min.) i spotkanie z twórcami.

Autorski projekt Adama Sikory i Ingmara Villqista. Ta historia mogła się zdarzyć wszędzie i na nieszczęście zdarza się na całym świecie. Poruszający film o silnych relacjach emocjonalnych w rodzinie, o kobiecie, matce, żonie, w której – w obliczu grożącej jej rodzinie biedy – budzi się charakterystyczna dla kobiet siła do walki o to, co dla niej najważniejsze – o dzieci, dom, stabilizację, o możliwość godnego życia. Film jest pretekstem do analizy otaczającej nas, często trudnej, rzeczywistości i relacji międzyludzkich, jest także bodźcem do ukazania zmagań rodziny ze światem, w jakim przyszło im żyć, z otoczeniem i z własnymi emocjami, bólem, lękami i moralnością. To, co wyzwala w nich siłę do walki z codziennością to wiara w siłę wartości rodzinnych, przebaczenia i miłości, wpisana w postawy naszych bohaterów, którzy muszą żyć normalnie w nienormalnych warunkach (za filmpolski.pl)

Bilety: 5 zł

Pokaz filmu odbędzie się w ramach „Aglo Festiwal. Bytom 770”.
Od 10 do 12 maja 2024 Bytom stanie się stolicą regionalnej i ogólnopolskiej refleksji nad wyjątkowością i specyfiką miejsca, w którym żyjemy. Podczas trzech dni Festiwalu planujemy spotkania, dyskusje, spacery po mieście, spektakle, wymianę myśli i zdań. Pomysłodawcą i dyrektorem programowym Aglo Festiwalu jest Zbigniew Rokita. Porozmawiamy o Bytomiu i Śląsku, a także innych regionach Polskich z nieoczywistych perspektyw, czasem na poważnie, czasem z przymrużeniem oka. Gośćmi i Gościniami festiwalu będą czołowe postaci zajmujące się tematami, m.in. Ryszard Koziołek, Sebastian Rosenbaum, Sonia Wilk, Anna Dudzińska, Grzegorz Piątek, Olga Drenda, Paweł Sołtys (Pablopavo), Arkadiusz Gola, Dariusz Zalega, Zbigniew Rokita, Antoni Piechniczek, Zbigniew Kadłubek, Ewelina Mokrzecka, Artur Jabłoński, Marcin Musiał, Robert Talarczyk, Tomasz Sanecki, Ziemowit Szczerek. Poza tym zaprosimy na spektakl Teatru Korez Weltmajstry, film Ewa, występ teatru improwizowanego Klancyk (Komora Maszyny Losującej jest pusta), spacery miejskie, do obwoźnej księgarni czy do kącika dla bajtli.

Podczas Aglo Fest wspólnie przywitamy ciepłe dni i spędzimy dobry czas. Spotkają się na nim piękni ludzie – jedni będą na scenie, drudzy wśród publiczności, ale przez trzy dni wszyscy razem stworzymy wyjątkowe miejsce i przestrzeń do rozmowy i uśmiechu. Takiego festiwalu jak Aglo Festiwal na Śląsku jeszcze nie było! Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów jubileuszu 770-lecia miasta Bytom.

Patroni medialni: Tygodnik Powszechny, Życie Bytomskie, Ślązag, Radio Katowice, Dziennik Zachodni, NAM! Nasze Miasto

Szczegóły wydarzenia
BILETY
5 zł
KONTAKT
Szczegóły wydarzenia