11.05.2024 (sobota)
→ 19.15.
Aglo Festiwal. Bytom 770 – Teatr Klancyk „Komora maszyny losującej jest pusta”
Czterech improwizatorów grających spektakl składający się z szybkich i krótkich skeczy. Ludzie, udający przedmioty. Przedmioty, udające inne przedmioty. Dwie osoby, udające jedną, która ma dwie głowy. Sceny rymowane. Sceny z samymi pytaniami. Bardzo dziwna randka w ciemno. Eksplozja bzdury. Implozja rozsądku. Fajerwerki (głupich) pomysłów. Czysta zabawa improwizacją, tym razem ze Śląskiem w tle.

Czas trwania: 60 minut. Bilety: 30 zł

Teatr improwizowany odbędzie się w ramach „Aglo Festiwal. Bytom 770”.
Od 10 do 12 maja 2024 Bytom stanie się stolicą regionalnej i ogólnopolskiej refleksji nad wyjątkowością i specyfiką miejsca, w którym żyjemy. Podczas trzech dni Festiwalu planujemy spotkania, dyskusje, spacery po mieście, spektakle, wymianę myśli i zdań. Pomysłodawcą i dyrektorem programowym Aglo Festiwalu jest Zbigniew Rokita. Porozmawiamy o Bytomiu i Śląsku, a także innych regionach Polskich z nieoczywistych perspektyw, czasem na poważnie, czasem z przymrużeniem oka. Gośćmi i Gościniami festiwalu będą czołowe postaci zajmujące się tematami, m.in. Ryszard Koziołek, Sebastian Rosenbaum, Sonia Wilk, Anna Dudzińska, Grzegorz Piątek, Olga Drenda, Paweł Sołtys (Pablopavo), Arkadiusz Gola, Dariusz Zalega, Zbigniew Rokita, Antoni Piechniczek, Zbigniew Kadłubek, Ewelina Mokrzecka, Artur Jabłoński, Marcin Musiał, Robert Talarczyk, Tomasz Sanecki, Ziemowit Szczerek. Poza tym zaprosimy na spektakl Teatru Korez Weltmajstry, film Ewa, występ teatru improwizowanego Klancyk (Komora Maszyny Losującej jest pusta), spacery miejskie, do obwoźnej księgarni czy do kącika dla bajtli.

Podczas Aglo Fest wspólnie przywitamy ciepłe dni i spędzimy dobry czas. Spotkają się na nim piękni ludzie – jedni będą na scenie, drudzy wśród publiczności, ale przez trzy dni wszyscy razem stworzymy wyjątkowe miejsce i przestrzeń do rozmowy i uśmiechu. Takiego festiwalu jak Aglo Festiwal na Śląsku jeszcze nie było! Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów jubileuszu 770-lecia miasta Bytom.

Patroni medialni: Tygodnik Powszechny, Życie Bytomskie, Ślązag, Radio Katowice, Dziennik Zachodni, NAM! Nasze Miasto

Szczegóły wydarzenia
BILETY
30 zł
KONTAKT
Szczegóły wydarzenia