10.05.2024 (piątek)
→ 21.00
Aglo Festiwal. Bytom 770 – Weltmajstry – sztuka teatralna Teatru Korez
Na scenie: Dariusz Chojnacki, Barbara Lubos, Mirosław Neinert i Robert Talarczyk; reżyseria Robert Talarczyk.

I wreszcie są: piłkarskie mistrzostwa świata 2050, te pierwsze w dziejach, na których występuje reprezentacja Śląska. Na gliwickiej Ostropie w barze „Wunderbar Barbara” spotyka się czwórka kibiców. Szpile razem oglądają barmanka Basia i trójka boroczków – kibolek Gieksy Młody, kibolek Górnika Łysy i kibolek Ruchu Gruby. Czy talizman Grubego, kłaczek Gorgonia, przyniesie im szczęście? Czy Ślązacy pod wodzą Poldiego zrobią mistrza świata, czy zostaną weltmajstrami?
Scenariusz Zbigniew Rokita; scenografia Małgorzata Bulanda, muzyka Miuosh.

Czas trwania: 100 minut (bez przerwy). Bilety: normalny: 65 zł; ulgowy 55 zł (emeryci/renciści/uczniowie/studenci/osoby z niepełnosprawnościami – do nabycia w kasie biletowej za okazaniem legitymacji).

Spektakl odbędzie się w ramach „Aglo Festiwal. Bytom 770”.
Od 10 do 12 maja 2024 Bytom stanie się stolicą regionalnej i ogólnopolskiej refleksji nad wyjątkowością i specyfiką miejsca, w którym żyjemy. Podczas trzech dni Festiwalu planujemy spotkania, dyskusje, spacery po mieście, spektakle, wymianę myśli i zdań. Pomysłodawcą i dyrektorem programowym Aglo Festiwalu jest Zbigniew Rokita. Porozmawiamy o Bytomiu i Śląsku, a także innych regionach Polskich z nieoczywistych perspektyw, czasem na poważnie, czasem z przymrużeniem oka. Gośćmi i Gościnami festiwalu będą czołowe postaci zajmujące się tematami, m.in. Ryszard Koziołek, Sebastian Rosenbaum, Sonia Wilk, Anna Dudzińska, Grzegorz Piątek, Olga Drenda, Paweł Sołtys (Pablopavo), Arkadiusz Gola, Dariusz Zalega, Zbigniew Rokita, Antoni Piechniczek, Zbigniew Kadłubek, Ewelina Mokrzecka, Artur Jabłoński, Marcin Musiał, Robert Talarczyk, Tomasz Sanecki, Ziemowit Szczerek. Poza tym zaprosimy na spektakl Teatru Korez Weltmajstry, film Ewa, występ teatru improwizowanego Klancyk (Komora Maszyny Losującej jest pusta), spacery miejskie, do obwoźnej księgarni czy do kącika dla bajtli.

Podczas Aglo Fest wspólnie przywitamy ciepłe dni i spędzimy dobry czas. Spotkają się na nim piękni ludzie – jedni będą na scenie, drudzy wśród publiczności, ale przez trzy dni wszyscy razem stworzymy wyjątkowe miejsce i przestrzeń do rozmowy i uśmiechu. Takiego festiwalu jak Aglo Festiwal na Śląsku jeszcze nie było! Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów jubileuszu 770-lecia miasta Bytom.

Patroni medialni: Tygodnik Powszechny, Życie Bytomskie, Ślązag, Radio Katowice

Szczegóły wydarzenia
BILETY
65 zł
KONTAKT
Szczegóły wydarzenia