Kiedy stopi się lód – dramat, Belgia, Holandia 2023; reż.: Veerle Baetens; obsada: Charlotte De Bruyne, Naomi Velissariou, Sebastien Dewaele.

Eva jest nieśmiałą dziewczyną, pracującą na co dzień jako asystentka fotografa. Większość wolnego czasu spędza w mieszkaniu, które dzieli z młodszą siostrą Tess. Równowaga jej bezpiecznego i ustabilizowanego życia zachwiana zostaje przez dwa wydarzenia.

Pierwszym z nich jest niespodziewana decyzja siostry o wyprowadzce. Drugim – facebookowe zaproszenie, które staje się pretekstem do tego, by Eva odwiedziła miejsce swojego dzieciństwa. Ten czas wydawał się dla bohaterki beztroski. Całe dnie spędzała z dwójką przyjaciół – Timem i Laurensem. Ich wzajemne relacje zostały wystawione na próbę, z chwilą, gdy pomysły chłopców stawały się coraz bardziej zuchwałe. Eva, która nie mogła znaleźć zrozumienia w domu rodzinnym, bojąc się, że może zostać wykluczona z grupy, zaczęła być częścią ich niebezpiecznej gry.

„Kiedy stopi się lód” to intensywna opowieść o mrokach dojrzewania, dziecięcej bezwzględności i konieczności zmierzenia się z traumą z przeszłości, łączy w sobie formułę kina inicjacyjnego z trzymającym w napięciu thrillerem. To debiut reżyserski belgijskiej aktorki Veerle Baetens, mającej na koncie blisko pięćdziesiąt ról. Popularność zyskała tytułową kreacją w serialu Sara, który był belgijskim odpowiednikiem amerykańskiej Brzyduli Betty. W 2013 roku otrzymała Europejską Nagrodę Filmową za główną rolę w filmie „W kręgu miłości” Felixa Van Groeningena. Na swój debiut reżyserki wybrała ekranizację głośnej powieści Lize Spit, wydanej w 2018 roku także w Polsce pod tytułem „Szpadel”. „Kiedy stopi się lód” miał swoją światową premierę na tegorocznym festiwalu Sundance Film Festival, gdzie otrzymał nagrodę dla najlepszej aktorki.

Czas trwania: 111 min. (Aurora/Kinoplex-Silesia), napisy
Sala: Ki-Nowa (II piętro)

Godziny seansów:
01-05.12. godz. 19:00
06.12. godz. 19:45

Bilety ulgowe (do zakupu w kasie): 10 zł (Bytomska Karta Seniora), 8 zł (Bytomska Karta Rodzina 3+)

Szczegóły wydarzenia
BILETY
13,-
KONTAKT
Szczegóły wydarzenia