Kobieca energia w folkowym wydaniu: Koncerty zespołu Lor oraz niesamowitej artystki Ifi Ude!

1 października (niedziela)

17:00 wystąpi zespół Lor w składzie: Jagoda Kudlińska, wokalistka zespołu, Julia Skiba, pianistka oraz kompozytorka, Julia Błachuta, skrzypaczka oraz Paulina Sumera odpowiedzialna za teksty, oraz wokal.

Artystki swoją przygodę z muzyką zaczęły już 2015 roku. Pierwszym wielkim hitem zespołu Lor została piosenka „Windmill”. Zaledwie miesiąc po premierze tego kawałka światło dzienne ujrzała również EP–ka, którą krakowianki zatytułowały „Welcome, Welcome, I’m a Worm”. Obydwa materiały spotkały się z bardzo pozytywną krytyką. W marcu 2020 r. ukazała się EP–ka pod tytułem „Sunlight”- nawiązując do pozytywnej energii – tak jak muzyka krakowskiego zespołu Lor. Co więcej, na krążku pojawił się także Grzegorz Wardęga, który jest znany jako Runforrest. Zespół Lor zagrał na imprezach takich jak: poznański Spring Break, filmowym festiwalu Slot Art oraz Soundrive. Zespół wystąpił również na Europejskich Targach Muzycznych Gazety Co Jest Grane, oraz jako support przed koncertem norweskiej artystki Aurora, Orange Warsaw Festival, OFF Festival, Opener Festival czy Primavera Sound.

18:30 wystąpi Ifi Ude, polsko-nigeryjska artystka. W swojej twórczości swobodnie łączy elementy polskiej kultury ludowej z muzyką elektroniczną, zaprezentuje materiał z albumu „Ludevo”, który został świetnie przyjęty zarowno przez krytyków jak i koneresów dzwięków, nazwany najbardziej folkowy z folkowych albumów. Album nominowany do „Paszportów Polityki” oraz nagrody „O!śnienia” organizowanej przez portal Onet, który to uznał „Ludevo” za „Najlepszą płytę roku 2021”. Ponadto, Ifi Ude jest laureatką grand prix „Music Video Awards 2020” za teledysk do utworu „Tato, tato”. Muzyka tworzona przez Ifi Ude jest inspirowana ludowymi wierzeniami oraz etnicznym brzmieniem miejsc, w których się wychowała. Stąd jej najnowsza płyta jest swobodnym przepływem między kulturami słowiańskimi oraz afrykańskimi. Sama określa, że przemieszczanie się między tymi dwoma płaszczyznami kulturowymi jest dla niej naturalne jak oddychanie. Jak zawsze wspomina, płyta „Ludevo” jest dla niej zapisem ogromnych zmian w życiu oraz próbą sił między marzeniami a rzeczywistością.

Dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegóły wydarzenia
Bilety
OD 35 ZŁ
KONTAKT
Bilety
OD 35 ZŁ
KONTAKT
Szczegóły wydarzenia