10 listopada (piątek), godz. 19:00 de light, reżyseria, choreografia: Artur Grabarczyk | Spektakl grany w ramach Sieci Scen Prezentacyjnych

W spektaklu występuje częściowa nagość oraz światła stroboskopowe.
Bilety w cenie: 40 zł normalny, 30 zł ulgowy.

Światło i przestrzeń istnieją jako dwie wzajemnie uzupełniające się materie. Bez przestrzeni wiązki światła nie miałyby gdzie się rozchodzić, a bez światła nie bylibyśmy w stanie dostrzec przestrzeni i znajdujących się w niej obiektów oraz ich kolorów. Światło sprawia, że przestrzeń jest bardziej akceptowalna, a każda jego zmiana wpływa na to, jak odbieramy rzeczywistość. „DeLight” to spektakl-galeria. Bada wzajemne zależności światła i przestrzeni ze sztuką choreografii. Pracując z geometrią światła, przestrzeni i ruchu, budowana jest abstrakcyjna forma żywego obrazu – pełna napięć kompozycyjnych, zestawień kolorów, kształtów i nastrojów odpowiadających konkretnym zadaniom. Korzystając z teorii optyki, odkrywane są przed widzem różne mechanizmy percepcji. Poprzez aktywizację do udziału w spektaklu, zachęcamy do refleksji i uświadomienia sobie własnej roli w doznawaniu otaczającej nas rzeczywistości.

Artur Grabarczyk tancerz, choreograf i pedagog. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz Northern School of Contemporary Dance w Leeds, którą ukończył z wyróżnieniem. Tańczył w Scottish Dance Theatre, Operze Bałtyckiej oraz w wielu produkcjach w Polsce i zagranicą. Współpracował z najwybitniejszymi choreografami, takimi jak: Sharon Eyal, Damien Jalet, Anton Lachky, Jo Strømgren, Erion Kruja, Emil Wesołowski i wielu innych. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Gdańsk, nominowany do nagrody Perły Tańca im. Barbary Bittnerówny za Process Day, Sharon Eyal. Laureat wielu nagród i rezydencji. Występował i prowadził warsztaty w wielu krajach świata. Artur tworzył choreografie dla wokalistki Bovska, Scottish Contemporary Dance School, Kieleckiego Teatru Tańca, Teatru Tańca Zawirowania, Warszawskiego Muzeum Tańca i Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku – w której jest pedagogiem tańca współczesnego. Obecnie współpracuje z Compagnie Didier Théron przy spektaklach „Resurrection” i znanym na całym świecie spektaklu site-specific „Gonflés”. Współpracuje również z Norwskim Panta Rei Dance Theater, Fundacją Ciało/Umysł, Gdańskim Teatrem Szekspirowskim, Klubem Żak w Gdańsku, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie oraz Warszawską Operą Kameralną. Najważniejszą częścią działalności Artura jest h.art company, dla którego stworzył spektakle: Ravnfjær, Chorme Paradise, Mist, de light i Niesamowicie Blisko. Założyciel Grab Art Foundation.

Reżyseria, choreografia: Artur Grabarczyk
Reżyseria oświetlenie: Artur Grabarczyk
Reżyseria dźwięku i obrazu: Wiktor Freifeld
Taniec: Stanisław Bulder, Artur Grabarczyk, Róża Kołoda, Katarzyna Ustowska Gmerek
Współpraca artystyczna: Ulriqa Fernqvist, Peter Svensson
Produkcja: Klub Żak/Gdański Festiwal Tańca, Grab Art Foundation/h.art company
Manager Zespołu: Beata Miernik
Dyrektor Artystyczny: Artur Grabarczyk
Czas: 60 minut (bez przerwy).

Szczegóły wydarzenia
  • Data rozpoczęcia
    10.11.2023 19:00
  • Kategoria
Szczegóły wydarzenia
  • Data rozpoczęcia
    10.11.2023 19:00
  • Kategoria