Basia. Jestem w sam raz – animacja, Polska, 2024; reż.: Marcin Wasilewski.
Basia to postać doskonale znana z książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Na ekran trafiła dzięki polskim producentom GS Animation. Pomysł na połączenie klasycznej animacji ze stylem rysunków i humorem zawartym w książce złożyły się na sukces poprzednich części filmu. Przygody ukochanej pięciolatki pomagają najmłodszym zrozumieć świat, zachęcają do odwagi w byciu sobą i pokazują, że wszyscy jesteśmy w sam raz.
Czwarta część przygód ulubionej bohaterki przedszkolaków w kinach od 7 czerwca! Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów:
1. Basia i plac zabaw
2. Basia i urodziny w muzeum
3. Basia i alergia
4. Basia i moda
Filmowa Basia oczarowała publiczność swoim bystrym spojrzeniem na świat i dobrą energią. Poprzednie części były pierwszą okazją za obejrzenie serialu animowanego na wielkim ekranie. Udało im się zebrać dużą, wierną widownię, która do dzisiaj chętnie je ogląda na porannych oraz edukacyjnych pokazach grupowych. Teraz rezolutna pięciolatka i jej przyjaciele powracają z nowymi przygodami w czwartej części serii filmowej, która jest zarazem początkiem nowej trylogii! Serial „Basia” to historyjki pełne ciepła, świetnej zabawy i dziecięcej wrażliwości.
Basia ma charakterek. Mówi, co myśli. I co czuje. Trafia w sedno, stwierdzając półżartem: „Humor może być dobry albo zły. Ja najczęściej mam różny.” Jest zabawna i pełna uroku. Uwielbia żelki i zwierzęta. Bardzo chciałaby mieć psa. Kocha swoich przyjaciół, braci oraz pluszowego Miśka Zdziśka, z którym nie rozstaje się ani na krok.
Czas trwania: 45 min (Stowarzyszenie Nowe Horyzonty) | Bilety: 10 zł | Wiek: 4+ (dubbing) | Miejsce: sala Ki-Nowa (II piętro)
*Seanse sensoryczne:
Pokazy przyjazne sensorycznie powstały z myślą o młodych widzach ze spektrum autyzmu lub wszystkich innych wielbicielach kina, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo. W czasie takich projekcji światła na sali będą delikatnie przyciemnione, a dźwięk nieco przyciszony. Przed seansem nie gramy spotów reklamowych, by nie rozpraszać uwagi, a w trakcie filmu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy – to, co dzieje się na ekranie można komentować, wyrażać ekscytację, chodzić po sali.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2024