Doświadczenie choroby i proces zdrowienia – autorski wykład Bogusławy Jaworskiej-Zniszczoł i spotkanie w przestrzeni wystawy „Antypodręcznik. Jak zbudować niewidzialne miejsce?”

8 grudnia 2023, godz. 18:00

CSW Kronika, Rynek 26 

Zapraszamy na spotkanie w przestrzeni wystawy “Antypodręcznik. Jak zbudować niewidzialne miejsce?”. Wystawa stanowi podsumowanie cyklu warsztatów zrealizowanych przez artystów w Klinicznym Szpitalu Psychiatrycznym w Rybniku. W spotkaniu udział wezmą:

  • Bogusława Jaworska-Zniszczoł – z wykształcenia pedagożka specjalna i psychoterapeutka. Pracuje w Klinicznym Szpitalu Psychiatrycznym SPZOZ w Rybniku. Z zamiłowania rysowniczka i projektantka ubiorów.
  • dr Edyta Nieduziak – doktor nauk humanistycznych, certyfikowany arteterapeuta, adiunkt w Instytucie Pedagogiki na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od lat zajmuje się twórczością osób z niepełnosprawnością, posiada także własne doświadczenie artystyczne w zakresie sztuk wizualnych oraz performatywnych 
  • Jolanta Jastrząb – profesorka sztuk plastycznych, od początku związana z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach, kierowniczka Środowiskowych Studiów Doktoranckich tejże uczelni, koordynatorka z ramienia ASP interdyscyplinarnego, międzyuczelnianego kierunku arteterapia (Uniwersytet Śląski, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Muzyczna w Katowicach). 
Szczegóły wydarzenia
BILETY
OD 1 ZŁ
KONTAKT
Szczegóły wydarzenia