3.04.2024 (środa) godzina 19.30
WSTĘP WOLNY!

XS to cykliczne, comiesięczne wydarzenie w Teatrze Rozbark, możliwość pokazania się dla osób, które chcą zaprezentować swoje artystyczne projekty (performance, spektakl, koncert, video, wystawa, instalacja itp.) na profesjonalnej scenie lub też w innej przestrzeni naszego Teatru. Antyhermetyczne działanie i eksperymentowanie nie tylko w swoim środowisku, są istotnymi elementami w rozwoju artystycznym twórców. Przestrzeń Teatru ROZBARK staje się laboratorium młodych twórców. Gościnne prezentacje m.in. studentów Akademii Sztuk Teatralnych – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, dają im szansę na ekspresję w profesjonalnych teatralnych warunkach.

Zapraszamy na nieskrępowany eksperyment, operację na otwartym organizmie zwanym materią sceny. Eksperyment ze sztuką, z czasem, przestrzenią, ruchem i światłem. Próbę najwyższych lotów.

Próbę zderzenia publiczności z tym, co dla młodych twórców i wykonawców najważniejsze, najaktualniejsze, najbliższe – ich własnymi eksperymentami ruchowymi, tanecznymi i scenicznymi. Tym razem przygotowaliśmy dla Was jam taneczny. Pozwolimy sobie na nieskrępowaną niczym ekspresję ruchową, improwizację i radość przy doskonałej muzyce na żywo.

Chcesz zatańczyć co Ci w duszy gra? Masz ochotę poimprowizować z muzykami na żywo? Nie wiesz, co zrobić ze swoją energią? Zapraszamy Wszystkich chcących poruszać się, pośpiewać i pograć w luźnej atmosferze na Scenie Cechowni Teatru Rozbark! Muzykę na żywo zapewni Łukasz Malok, Matthias Schlette i Amr El Zanaty, w tle polecą plenerowe performanse Julii Lewandowskiej, a podłoga taneczna i mikrofony tylko czekają, aby być przez Was użyte!

Szczegóły wydarzenia
WYDARZENIE
BEZPŁATNE
Szczegóły wydarzenia