Zapraszamy na kolejną odsłonę eXperymentalnej Sceny XS w Teatrze Rozbark!
Wstęp wolny, więcej informacji wkrótce.
Monodram ,,Mięso” – reżyseria Jacek Wilantewicz, występuje Tamara Yelchaninova
czas trwania: 35 minut
opis monodramu: Scenariusz spektaklu został oparty m.in. na nowozelandzkiej baśni, barokowej poezji hiszpańskiej (Francisco Gomez de Quevedo) i wiersza (Igora Siewierianina) „Villa mon Repos” .
Bohaterka monodramu przechodzi szereg transformacji, dążąc do odnalezienia własnej tożsamości i odrzucenia przyjętych norm ograniczających jej osobowość. Poddana presji kulturowej obrazu kobiecego piękna i brzydoty usiłuje zedrzeć z siebie maskę.
Za sprawą zaklęć, przywołuje mityczną postać Hine Nui Te Po ‒ Kobiety Nocy. Nie ruszając się z magnetycznego pola swojego mieszkania, uwięziona w świetle lampy, zatacza kręgi, podróżując do centrum nieznanego wcześniej świata baśni i symbolicznych znaczeń.

Temat, jakim jest ciało kobiece, poddane torturze przemyślnych zabiegów kosmetycznych oraz fizycznych nadużyć, staje się punktem wyjścia do snucia delikatnej i onirycznej nici opowieści. Przetaczające się obrazy ukazują liczne panoptikum dziwadeł i etapy kolejnych przepoczwarzeń, aż do uzyskania ostatecznej formy nocnego motyla.

,,DANCE DATES” – Samotnie spędzasz Walentynki? Nie masz pomysłu, jak zainicjować spotkanie z kimś wyjątkowym? A może potrzebujesz subtelnego ruchu w kontakt improwizacji? Albo marzysz o tym żeby Twój śpiew był godowym wołaniem? A taniec rozwiązaniem? DANCE DATES to Twój czas i miejsce! Przekonaj się, jak to jest poczuć się swobodnie na parkiecie przy wtórze piosenek o miłości!
Miłosne życie… Na gumolicie!

Szczegóły wydarzenia
WYDARZENIE
BEZPŁATNE
Szczegóły wydarzenia