Zapraszamy na koncert jubileuszowy podsumowujący 35 lat pracy artystycznej wybitnej sopranistki prof. dr hab. Gabrieli Silvy, który odbędzie się 16 września (sobota), godz. 17:00 w sali ToTu Bytomskiego Centrum Kultury! Niezwykła podróż do świata muzyki operowej i operetkowej — od klasycyzmu do romantyzmu. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane najpiękniejsze arie i duety operowe przy akompaniamencie fortepianu. Podczas tej muzycznej wyprawy zaprezentują się adepci sztuki wokalnej – najbardziej utalentowani studenci Jubilatki.

Wystąpią zaproszeni goście:
Maciej Komandera — tenor z Opery Śląskiej
Oskar Silva — baryton
Weronika Kowolik — sopran
Marta Jakubowska — sopran
Mengting Yang — sopran
Bingxuan Li — bas
Xiaoxuan Zhao — fortepian

Prowadzenie: Gabriela Silva oraz Marta Jakubowska

GABRIELA SILVA pochodzi ze Świętochłowic, jest absolwentką Wydziału Wokalnego-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie; kształciła głos pod kierunkiem prof. Krystyny Szczepańskiej oraz prof. Haliny Słonickiej. Odniosła wielki sukces, debiutując rolą Paminy w Czarodziejskim Flecie Mozarta w Walencji, w inscenizacji Warszawskiej Opery Kameralnej. Podziwiana była na scenach w Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Szwajcarii, Szwecji, Izraelu, Tunezji, Indiach, Japonii, we Włoszech oraz w Ameryce Południowej.
Od 1988, przez trzy kolejne lata, brała udział w Festiwalu Mozartowskim w Madrycie, gdzie występowała w rolach Paminy, Konstancji (Uprowadzenie z Seraju) i Fiordiligi (Così fan tutte). Jako Donn’Anna, na zaproszenie Opery Narodowej w Rydze, wyjechała wraz z tamtejszą produkcją Don Giovanniego na tournée po Izraelu. Gościnnie występowała w roli Abigaille (Nabucco) w Porto (Portugalia). Wraz z Teatrem Wielkim w Łodzi wyjechała na tournée po Niemczech w produkcji Viva Verdi. Z zespołem Opery Śląskiej w Bytomiu występowała w partii Abigaille, od kilku lat biorąc udział w letnich tournée po Niemczech, Szwajcarii i Holandii. Partię Abigaille wykonywała również na Festiwalu Operowym w Weisel z Operą NOVA w Bydgoszczy. Z tym samym zespołem występowała w roli Saffi w Baronie Cygańskim podczas tournée po Niemczech. W 2008 wystąpiła w koncercie verdiowskim w Filharmonii Berlińskiej z towarzyszeniem Orkiestry La Passione. Wraz z zespołem Warszawskiej Opery Kameralnej wyjechała na tournée po Hiszpanii, z dużym sukcesem wykonując partię Kostelnički w Jenůfie Janačka. W tym samym roku wystąpiła na koncercie w Bangalore (Indie) podczas tamtejszego Festiwalu Kultury Polskiej. Gabriela Silva od kilku lat prowadzi klasę śpiewu solowego na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz jest profesorem na Uniwersytecie Muzycznych F. Chopina w Warszawie.

Bilety: 35 zł

Szczegóły wydarzenia
 • Data rozpoczęcia
  16.09.2023 17:00
 • Data zakończenia
  16.09.2023 19:00
 • Kategoria
BILETY
OD 35 ZŁ
KONTAKT
BILETY
OD 35 ZŁ
KONTAKT
Szczegóły wydarzenia
 • Data rozpoczęcia
  16.09.2023 17:00
 • Data zakończenia
  16.09.2023 19:00
 • Kategoria