Kolejny z cyklu kameralnych koncertów Jazz w BECEK-u. Tym razem 19 listopada (niedziela) o godz. 19.00 dla bytomskiej publiczności wystąpi polsko-japońsko-szwajcarski duet Yumi Ito & Szymon Mika.

Muzycy tworzą mieszankę uznanego gatunku i świeżych wpływów. Z wszechstronności głosu i dźwięków gitary powstaje uniwersum delikatnych harmonii, sugestywnych akordów i oryginalnych melodii. Muzyka artystów tworzy jedność i harmonię – brzmieniową, stylistyczną, znaczeniową.
W repertuarze bytomskiego koncertu znajdą się utwory z płyty „Ekual”, w tym singiel „Minha Flor”. Utwór nie tylko oddaje charakter zespołu, ale jest też afirmacją życia, radości czerpanej z natury i seksualności.
„Ekual” to okazja do zwolnienia tempa i ponownego połączenia się z samym sobą. Artyści swobodnie poruszają się w imponującym spektrum tematów i pomysłów muzycznych. Powstała w ten sposób fuzja, tworzy album nieprzeciętny, oddzielny.

Yumi Ito – artystka o wielobarwnym głosie, inspiracje do opowiadanych w swojej muzyce historii czerpie z otaczającego ją świata, poruszając zarówno mocne, aktualne tematy, jak i skupiając się na prostej codzienności.
Szymon Mika nieustannie eksploruje świat strun. Polski gitarzysta, kompozytor i bandleader łączy w swojej muzyce wpływy polskiego folkloru, muzyki eksperymentalnej, jazzu i swobodnej improwizacji.

Bilety: 30 zł (do 31.10.2023), 35 zł (po 01.11.2023)

Szczegóły wydarzenia
BILETY
35,-
KONTAKT
Szczegóły wydarzenia