Jeśli świętować Imieniny to  przytupem – tak będą u nas świętować BAŚKI!
2 grudnia (sobota) o godz. 19.00
 w ramach swojej PIERWSZEJ TRASY koncertowej do Bytomia przyjedzie DARIA ZE ŚLĄSKA. Tajemniczą wokalistkę można było usłyszeć w tym roku m.in. podczas OFF Festivalu czy cyklu Letnie Brzmienia, a także w Sopocie, gdzie walczyła o Bursztynowego Słowika.
W ramach BAŚKOWEGO koncertu usłyszymy utwory z najnowszego wydawnictwa artystki.
Cechami charakterystycznymi tej płyty są mocne i bezpośrednie teksty, nad którymi Daria pracowała z Agatą Trafalską (Kortez, Kaśka Sochacka) a także brzmieniowa różnorodność, którą zawdzięcza obecności takich muzycznych postaci jak: Olek Świerkot (Kortez, Kaśka Sochacka), Paweł Krawczyk (Hey), Bartek Tyciński (Mitch&Mitch) i Hubert ZemlerPat StawińskiKuba Staruszkiewicz i Kamil Pater (Natalia Przybysz), Tomek Kasiukiewicz (Artur Rojek, Mela Koteluk) a także przedstawiciele młodego pokolenia jak Kuba Dąbrowski i Żenia Shadziul.

Co o swojej muzyce mówi sama Daria?
„Moje piosenki są mocno introspektywne i funkcjonują jako rodzaj wdrukowanego we mnie pamiętnika. To też obserwacje dotyczące bliskich i znajomych, emocje z dzieciństwa, które we mnie zostały.”
A co o samej sobie?
„Od urodzenia mieszkam na Śląsku. Miałam zostać zawodową siatkarką, ale po 11 latach treningów, kiedy nie szło mi już najlepiej zrezygnowałam i zostałam historykiem. Nie lubię wielkich miast i tłumów. Gdybym nie śpiewała, pisałabym teksty reklamowe albo powieści science-fiction. Jestem ufna, cierpię na niezdecydowanie, a w smutku czuję się najbezpieczniej.”

Razem przeniesiemy się w intymny i bardzo kobiecy świat – zapraszamy!

Szczegóły wydarzenia
BILETY
Od 90,-
KONTAKT
Szczegóły wydarzenia