Opis spektaklu:

Lend your ears to music, open your eyes to painting, and … stop thinking! Just ask yourself whether the work has enabled you to walk about into a hitherto unknown world. If the answer is yes, what more do you want? – WASSILI KANDINSKY

Malarz- artysta Wassili Kandinsky pisał w swoich pracach, żeby podczas analizy obrazu nie myśleć, tylko czuć. Interpretowanie obrazów może odbywać się nie tylko poprzez myślenie czy inteligencję, ale też przez nasze odczucia. Według niego najważniejszą wartością sztuki jest możliwość przenoszenia publiczności do innego, nieznanego im świata- prostego, wyzbytego inteligencji odczuwania. I pozwala nam dorosłym, a także dzieciom zadać sobie wzajemnie pytanie- co czułaś? Co czujesz? Pytanie, które często bywa zapomniane w rozmowach z dziećmi. Każdy z nas może czuć i jest to jedna z najbardziej demokratycznych form współbycia dzieci i dorosłych. Odczuwanie.

Dzieci i ich najbliżsi dorośli spotkają się na scenie z plemieniem Kulu Kulu i ich dziwnymi zwyczajami. To właśnie to plemię odkryło na nowo mądrości Kandinskiego i przywróciło je do życia. Zainspirowane obrazami Kandinskiego stworzyły dziwaczne obiekty – kule na kijach – które jak się okazało miały niesamowitą moc przenoszenia ich do innych światów i odczuwania różnych emocji. Kulanki nieustannie badają różne możliwości tworzenia odczuć na własnej skórze, a także wśród swojej publiczności.

Plemię Kulu Kulu nie mówi w języku polskim. Zamiast tego porozumiewa się na różne dziwne sposoby, przez co spotkanie z nimi może stać się bardzo dobrym polem do zdobycia umiejętności porozumiewania się z istotami z innych planet. Przy okazji, Kulanki w swoich codziennych czynnościach bardzo często odwołują się do zabaw i uwielbiają fantazjować, dlatego możecie spodziewać się świata, którego nigdy dotąd nie widzieliście. Czym, a może kim są dla nich kulki na kijach? Lasem, różdżką, a może hiperjonowym przekaźnikiem audiowizualnym? Interpretowanie działań Kulanek nie jest zadaniem prostym, ale daje możliwość odkrywania ich wciąż na nowo. Ich rzeczywistość tworzy się za każdym razem w czasie rzeczywistym.

A dokąd ciebie zabierze Kulu Kulu?

Szczegółowe informacje:

reżyseria, koncepcja, formy plastyczne: Filip Jaśkiewicz,
kreacja i wykonanie: Aleksandra Kępińska, Maria Lenczewska, Sabina Letner, Aleksandra Łuczak, Ewa Noras,
współpraca choreograficzna i konsultacje dramaturgiczne: Alexey Torgunakov i Daniel Zych,
teksty: Filip Jaśkiewicz,
muzyka: Berenika Wojnar,
reżyseria światła: Paweł Murlik, Dastin Greczyło, Krzysztof Soszka,
realizacja dźwięku: Jakub Ritter,
ekipa techniczna: Krzysztof Soszka, Kuba Zapartowicz,
grafika: Małgorzata Piotrowska,
fotografia: Jolanta Staszczyk,
produkcja: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK.
premiera: 9 lutego 2023, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK (Scena Cechownia, KILARA 29)
Spektakl współfinansowany przez Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filię we Wrocławiu w ramach programu Fundusz na Start.
Teatr ROZBARK (Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK)
Bytom
Szczegóły wydarzenia
 • Data rozpoczęcia
  01.06.2023 09:30
 • Data zakończenia
  01.06.2023 10:10
BILETY
OD 30 ZŁ
Szczegóły wydarzenia
 • Data rozpoczęcia
  01.06.2023 09:30
 • Data zakończenia
  01.06.2023 10:10