Naszych najmłodszych widzów zapraszamy na spektakl “La serva padrona – Służąca panią” Giovanniego Battisty Pergolesiego. Spektakl to adaptacja znanego komicznego intermezza.

Historie sprytnych bohaterów bawią publiczność nieprzerwalnie od ponad 200 lat! „La serva padrona” pokazuje zabawne perypetie Serpiny zakochanej w swoim pracodawcy – humorzastym Uberto. Choć ta jest jedynie służącą, to uważa się za panią domu. Aby ukrócić zakusy niesfornej Serpiny, Uberto postanawia znaleźć sobie żonę, która zaprowadzi porządek w domu. W poszukiwaniach pomaga mu służący Vespone.

Szybko okazuje się, że służąca nie da za wygraną, ponieważ to ona marzy o wyjściu za mąż za Uberto. Aby zrealizować swój plan knuje intrygę i udaje, że zamierza poślubić nieokrzesanego Kapitana Grom Bombardona. W finale Uberto wpada w sidła swej służącej – zazdrosny o domniemanego konkurenta, prosi Serpinę o rękę. 

Zabawne libretto jest inspiracją do pokazania zachowań ludzkich przez pryzmat dziecięcego odbioru. Najmłodsi poznają zarówno pozytywne, jak i negatywne emocje, a przy tym różnorodność ludzkich relacji, ucząc się ich oceny i wyciągając wnioski.

Szczegóły wydarzenia
 • Data rozpoczęcia
  03.06.2023 17:00
 • Data zakończenia
  03.06.2023 20:00
BILETY
OD 35 ZŁ
Szczegóły wydarzenia
 • Data rozpoczęcia
  03.06.2023 17:00
 • Data zakończenia
  03.06.2023 20:00