LEGENDA WIENIAWSKIEGO | Bartłomiej Fraś i Jakub Gwardecki – Koncert
6 kwietnia, godz. 17:00
Wstęp: 0 zł
Rezerwacje przez formularz: forms.gle/L2BCEuGW3QpMxBUk7
BARTŁOMIEJ  FRAŚ – skrzypce
JAKUB GWARDECKI  fortepian
JACEK WOLEŃSKI – prowadzenie

 

Bartłomiej Fraś skrzypek

Edukację artystyczną rozpoczął w 2004 roku. Absolwent POSM w Katowicach, którą ukończył z wyróżnieniem w klasie Szymona Krzeszowca. Od 2016 roku jest studentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. dr. hab. Szymona Krzeszowca. Laureat wielu konkursów skrzypcowych, między innymi Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego “Młody Paganini”, X Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego w Lublinie I Ogólnopolskiego Konkursu „Talenty Skrzypcowe 2017” w Poznaniu, International Music Competition “Grand Prize Virtuoso” w Wiedniu, IV Ogólnopolskiego Festiwalu Skrzypcowego w Kielcach, Ogólnopolskiego Cieszyńskiego Konkursu Skrzypcowego. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem wybitnych pedagogów takich jak Zakhar Bron, Benjamin Schmid, Roland Baldini, Bartosz Bryła, Jan Stanienda, Jakub Jakowicz, Marcin Baranowski, Stefan Tarara, Konstanty Andrzej Kulka oraz Krzysztof Śmietana. Stypendysta Ministra Kultury.

Jakub Gwardecki

Urodził się w Bielsku-Białej. Pianista, hammondzista i klawiszowiec. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach, w klasie fortepianu prof. Józefa Stompla. Swoje umiejętności doskonalił również u znanych pianistów i pedagogów, np. Marc Laforet, Jean Micauld, Aleksiej Orłowiecki, Aleksiej Maksymow, Andrzej Jasiński, Maria Szwajger – Kułakowska. Laureat kilkunastu konkursów solistycznych i kameralnych, o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Stypendysta i laureat konkursów Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie, oraz Towarzystwa im. F. Liszta we Wrocławiu. Na co dzień wykonuje zarówno muzykę klasyczną, jak również wszelkie gatunki szeroko pojętej muzyki improwizowanej i rozrywkowej. Koncertował w USA, Meksyku, Rosji, Węgrzech, Niemczech, Francji, Czechach, Słowacji i Polsce, zarówno solo, jaki i z zespołami muzycznymi, takimi jak Kinga Głyk Trio, Golec uOrkiestra, Hot Dixie Society, zespół Zbigniewa Wodeckiego i Ryszarda Rynkowskiego, Robert Janowski, Barbara Broda – Malon oraz wiele innych.
Zagrał kilkaset koncertów i nagrał kilkadziesiąt płyt jako muzyk sesyjny. 
Jest wykładowcą i akompaniatorem na Akademii Muzycznej w Łodzi, pracuje też jako pedagog w szkołach muzycznych w Żorach i Bielsku – Białej. Przez jedenaście lat współtworzył również Studio Wokalistyki Estradowej na Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracuje stale z altowiolistką, a prywatnie żoną – Sonią Mitros – Gwardecką, z którą tworzą różne muzyczne projekty działając w całym województwie śląskim. Akompaniuje śpiewakom, wokalistom i instrumentalistom, podczas licznych koncertów organizowanych w kraju.

Szczegóły wydarzenia
BILETY
0
KONTAKT
PAŁAC W MIECHOWICACH
BILETY
0
KONTAKT
PAŁAC W MIECHOWICACH
Szczegóły wydarzenia