Choć dziś „Madama Butterfly” należy do największych operowych przebojów Giacomo Pucciniego, jej prapremiera w La Scali zakończyła się katastrofą! Publiczność manifestacyjnie ziewała, a gdy Cho-Cho-San zaczęła śpiewać – widownia zaniosła się takim śmiechem, że przedstawienie nieomal przerwano!

Obecnie ten operowy melodramat chętnie umieszczany jest w repertuarze teatrów operowych całego świata. Jego popularność wynika nie tylko z jej walorów muzycznych, ale również z samej historii i wiarygodności bohaterów. Młoda Japonka zakochana w mężu porzuca dla niego swoją religię i kulturę. On jednak nie traktuje tego małżeństwa poważnie – niedługo po ślubie wyjeżdża i wraca dopiero po trzech latach z nową żoną, by zabrać synka, którego urodziła mu gejsza…

Spektakl zaprezentujemy na deskach Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Tym tytułem zakończymy 78. sezon artystyczny Opery Śląskiej!

Wystąpią: Anna Wiśniewska-Schoppa, Anna Borucka, Łukasz Załęski, Stanislav Stanisław Kuflyuk, Bogdan Kurowski, Jarosław Bielecki, Kamil Zdebel, Marta Huptas, Adam Woźniak, Janusz Wenz.

Soliści, Chór i Orkiestra Opery Śląskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

Szczegóły wydarzenia
BILETY
OD 70 ZŁ
KONTAKT
Szczegóły wydarzenia