3 czerwca, godz. 17:00

O swojej najnowszej książce autor pisze tak:
„Lubimy się bać pod warunkiem, że seans ma happy end. Życie jednak pisze swoje scenariusze. Przyszła pandemia, potem podły car wywołał wojnę. Czy warto się dodatkowo stresować? Zaryzykujmy. Co łączy znalezione w tajdze – przed stu laty – przedmioty, ze Ślązakiem uciekającym z sowieckiej niewoli? Właściwości tych przedmiotów budziły zdumienie. Oficerowie, uczeni ZSRR i III Rzeszy robili wszystko, by je zdobyć i wykorzystać. Czy były rezydent polskiej II-ki na Śląsku połączy dziwaczne hasło i własną wiedzę w spójną informację: gdzie ukryto znalezisko? Czy pokrzyżuje plany poszukiwaczy? Sam nie podoła. Uczucia stare jak świat utrudniają podejmowanie decyzji. Czy warto tracić życie, by uniemożliwić wykorzystanie kosmicznego depozytu do popełniania kolejnych zbrodni? Poświęcenie nie idzie na marne.
Po latach jedno kichnięcie sprawi, że satelita szpiegowski usłyszy sygnał z podziemnej skrytki. Trwa wyścig rządów i agentur, na ziemi i w kosmosie. Wiadomość zza grobu zmusi żywych do działania. Walkę z gigantami podejmie kilkoro młodych ludzi. Depozyt ma pozostać nietknięty. Jak wstrzymać marsz cywilizacji ku upadkowi? Czy wolno ratować świat dewastując jego techniczne fundamenty, cofając go o sto lat? Strażnicy status quo nie ustąpią. Spisek i atak hakerski pogrąży świat w chaosie na lata. A może to tylko majaczenia torturowanego, bo naiwni idealiści byli z góry skazani na klęskę? Świat dalej będzie brnąć ku urwisku. A my? Spokojnie, to tylko książka. Tylko?”
Jak czyta się „Depozyt”?
Doskonale.
Powieść jest równie nietuzinkowa jak jej autor.
Rocznik 1951. Człowiek wolny, Ślązak z lwowskimi genami. Z wykształcenia prawnik. Pracował m.in. jako górnik, piekarz, urzędnik, dziennikarz tv, realizator filmów edukacyjnych. Współpracował z prasą: „Czas”, „Politechnik”, „Dziennik Zachodni”. Zadebiutował powieścią „Dolina-4” z gatunku polit.-fiction, (1999/2004). Wydał trzy tomy felietonów społ.-obyczajowych: „Jezd dobże”(2005), „Zapiski” (2013), Ludzie, ludzie”(2017) – publikowane na łamach „DZ”. W 2019 wydał (alias: J.M.Zły). w śladowym nakładzie powieść satyryczną „System”.
Wstęp na spotkanie 2 zł
Istnieje możliwość rezerwacji miejsc przez  FORMULARZ koniecznie wpisując „Marek Blaut – spotkanie”
Szczegóły wydarzenia
BILETY
OD 2 ZŁ
KONTAKT
Szczegóły wydarzenia