Zapraszamy serdecznie na ,,Miss Liberty” Małgorzaty Mielech oraz ,,Home Grown Allure” Marty Kosieradzkiej w ramach Programu Przestrzenie Sztuki – Taniec!

Bilety dostępne w naszej kasie biletowej:
https://bilety.teatrrozbark.pl/index.php/repertoire.html?id=372

—————————————————————

,,Miss Liberty” przedstawia poetycki proces redefiniowania wolności. Miss Liberty przeistacza się z larwy w kokonie w motyla – ta mistyczna podróż z nieświadomości, stanu zamrożenia, prowadzi ku wolności, kreatywności, boskości. Miss Liberty jest przekaźnikiem szeptów i nadziei wolności.

Wolność to zrozumienie, niebezpieczeństwo, piękno buntu, odpowiedzialność, źródło godności człowieka, istnienie dobra, przeciwieństwo ignorancji.

Podczas spektaklu usłyszymy głosy wolności z przeróżnych zakątków świata, wypowiadające fragmenty “Deklaracji praw człowieka”. Mimo upływu lat, Deklaracja (stworzona w 1948), uświęcająca podstawowe prawa i fundamentalne wolności każdego człowieka, jest dziś aktualna bardziej niż kiedykolwiek.

Każdy człowiek rodzi się wolny. Czasem wolności się dobrowolnie pozbywamy, zamykając się w klatce. Z czego zrobiona jest Twoja klatka?

Koncepcja, choreografia, wykonanie: Gosia Mielech,
Muzyka: Anna Suda / Dj An on Bast,
Koordynacja muzyczna: Ray Wilson,
Głosy: Ray Wilson, Gosia Mielech, Lee Brummer, Nicole Knöll, Luca Biondi, Jasmine Fan, Margarida Macieira, Omri Klein, Ashdin Doctor, Delphine Nofit,
Scenografia: Piotr Tetlak,
Korona: Karolina Pytlakowska Decolove,
Kostium: Marzanna Gruszczyńska,
Reżyseria świateł: Paweł Murlik,
Produkcja: Jaggy Polski, DanceLab, GoshGosh Dance Company,
Menadżerka: Pati Alen,
Czas trwania: 36 minut,
Premiera: Krakowskie Centrum Choreograficzne.

Macie ochotę spotkać się z Gosią Mielech na warsztacie Gaga/people? Zachęcamy do zakupu karnetów!

https://bilety.teatrrozbark.pl/index.php/repertoire.html?id=371

———————————————————-

,,Home grown allure”
Koncepcja, taniec, choreografia, rysunki: Marta Kosieradzka,
Muzyka: Adriano Fontana,
Kostium: Zofia Jakubiec,
Doradztwo artystyczne : Cecilie Lindeman Steen, Bojana Cvejic, Janne Camilla Lyster, Torunn Robstad
Fragment książki „Dom dzienny, dom nocny” Olgi Tokarczuk czytają:
Lou Ditaranto i Maria Salwińska
Czas trwania: 30 minut.

Sen mojej Babci: goni ją wielki byk, biegnie do głębokiego lasu, zwierzę podąża za nią i z każdą sekundą jest coraz bliżej. Nie wie już dokąd uciekać, jest zdyszana i przerażona. W końcu przytula brzozę, która pojawia się na jej drodze. Drzewo wpuszcza ją do środka, Babcia staje się brzozą, na zawsze uwolniona od ludzkiego ciała. Jej kości i mięśnie powoli zamieniają się w drewno.

Odczuwam dziwny pociąg do pokoi w kolorze ludzkiej skóry, gdzie we śnie poruszam się między jej warstwami, przechodzę przez chropowatą powierzchnię kości i płynę rzekami pompującej krwi lądując miękko na dywanie ze wspomnień, opowieści i snów.

Dziennik z dalekiej podróży, który znalazłam w szufladzie pełnej fragmentów koronki- delikatnej tkaniny z mnóstwem dziurek powstałych w wyniku splątania cienkich nici obrazów.

„Home grown allure”, to spektakl taneczny oraz wystawa rysunków somatycznych, będących częścią procesu powstawania pracy.

Jest inspirowany prozą Olgi Tokarczuk, jej ideą „czułego narratora”, sposobem w jaki autorka opisuje wielowymiarowość świata w swoich książkach oraz poetycką wizją ciała jako domu, który jest niezwykle skomplikowaną przestrzenią mieszczącą wspomnienia, myśli, obrazy z pamięci. Choreografia stworzona w ramach projektu magisterskiego w ramach programu MA in Dance w Oslo National Academy of Arts. Spektakl zdobył drugą nagrodę na Warszawskim Konkursie Choreograficznym w 2023 roku, pokazywany był m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Zawirowania w 2024 oraz w ranach Otwartej Sceny Instytutu Teatralnego.

Zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki-Taniec, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Szczegóły wydarzenia
BILETY
OD 30 ZŁ
Szczegóły wydarzenia