XS | eXsperymentalna Scena
Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu artystycznego powracamy z nową odsłoną eksperymentalnej przestrzeni w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark pod nową nazwą XS – eXperymentalna Scena.
XS to cykliczne, comiesięczne wydarzenie w Teatrze Rozbark, możliwość pokazania się dla osób, które chcą zaprezentować swoje artystyczne projekty (performance, spektakl, koncert, video, wystawa, instalacja itp.) na profesjonalnej scenie lub też w innej przestrzeni naszego Teatru. Każda osoba będzie miała do dyspozycji profesjonalne zaplecze techniczne (oświetlenie, udźwiękowienie, multimedia oraz rejestracja pokazu).
Pokazy będą odbywać się w godzinach wieczornych, natomiast montaż (w zależności od potrzeb i ilości uczestników) będzie odbywać się dzień wcześniej w godz. 10:00 – 18:00.
Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny – zarówno dla prezentujących się osób, jak i dla publiczności.
Warunkiem wzięcia udziału w XS jest nadesłanie zgłoszenia na adres mailowy s.letner@teatrrozbark.pl podając:
1. Imię i nazwisko,
2. Krótkie bio,
3. Tytuł prezentowanego materiału, przybliżony czas trwania oraz krótki opis (czego dotyczy oraz informacja w jakiej jest formie),
4. Link do wideorejestracji pracy (jeżeli istnieje).
Organizator zastrzega sobie prawo do selekcji nadesłanych zgłoszeń.
Termin najbliższych wieczorów XS:
18.10 (środa) z montażem 17.10. | Zgłoszenia do 18.09 (pon.)
23.11 (czwartek) z montażem 22.11 | Zgłoszenia do 16.10 (pon.)
XS | CZYM JEST?
Antyhermetyczne działanie i eksperymentowanie nie tylko w swoim środowisku, są istotnymi elementami w rozwoju artystycznym twórców. Przestrzeń Teatru ROZBARK staje się laboratorium młodych twórców. Gościnne prezentacje m.in. studentów Akademii Sztuk Teatralnych – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, dając im szansę na ekspresję w profesjonalnych teatralnych warunkach.
Zapraszamy na nieskrępowany eksperyment, operację na otwartym organizmie zwanym materią sceny. Eksperyment ze sztuką, z czasem, przestrzenią, ruchem i światłem. Próbę najwyższych lotów – próbę zderzenia publiczności z tym, co dla młodych twórców i wykonawców najważniejsze, najaktualniejsze, najbliższe – ich własnymi eksperymentami ruchowymi, tanecznymi i scenicznymi.