Od 2017 roku Galeria Sztuki Pavlovka w Kijowie na Ukrainie jest gospodarzem corocznego Pavlovka Pinhole Fest. Festiwal rozpoczął się wystawą fotografii otworkowej, która zajmowała tylko dwie małe sale i ze względu na duży odzew zarówno publiczności, jak i artystów, kuratorka festiwalu Yuliia Belska pomyślała: „Dlaczego nie powiększyć festiwalu?” i stopniowo rozrosła się do większej galerii. Festiwal gości obecnie artystów ze wszystkich zakątków świata.

Przez pięć lat trwania festiwalu zgromadziło się wiele prac uczestników i w 2022 roku we współpracy z Chrisem Birdem odbyła się retrospektywa festiwalu w Szkocji. Ekspozycja została życzliwie przyjęta przez Muzeum Morskie w Aberdeen i Galerię Sztuki w Aberdeen.
Od 27 października ekspozycja dostępna będzie w galerii Rotunda MBP w Bytomiu, wystawa jest zorganizowana w ramach OFFO – Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej i dzięki życzliwości organizatorów OFFO sprowadzono fotografie do Bytomia.

Wystawa retrospektywna Pavlovka Pinhole Festival „Our weapon is photography, została zorganizowana dzięki pomocy merytorycznej Yulii Belskiej, kuratorki wystawy pozostającej w Kijowie i organizującej działania artystyczne w Pavlovka ArtGallery.

Na wystawie znajdują się prace z poprzednich festiwali, a także z festiwalu 2022, którego tematem przewodnim była wojna. Retrospektywne motto brzmi: „Naszą bronią jest fotografia”.

Galeria Rotunda (I piętro)
27 października – 30 listopada

Lista uczestników wystawy retrospektywnej:
Andriy Bondarenko
Balint Pfliegel
Chris Bird
Diana Pankova & Jeff McConnnell
Inga Dinga
Ronald D. Butler
Ruth Güse & Doro Bornemann
Vaidotas Miksys
Michalina Hendrys
Miroslaw Radomski
Ramunas DaniseviciusRaúl Balmaceda
Tarjáni Antal
Tomasz Kowalczyk
Yuliia Belska

Szczegóły wydarzenia
WYDARZENIE
BEZPŁATNE
KONTAKT
WYDARZENIE
BEZPŁATNE
KONTAKT
Szczegóły wydarzenia