
OLE!: OAZA LETNIEJ EKO-EKSPLORACJI
*TYDZIEŃ PIERWSZY (6-10 lipca) – MIECHOWICKA OSTOJA LEŚNA
Zapraszamy dzieci na wyjątkowy tydzień inspirowany przyrodą, ruchem i twórczą zabawą. W programie nie zabraknie leśnych wypraw, budowania szałasów, gier terenowych, działań artystycznych oraz warsztatów rozwijających wyobraźnię i współpracę w grupie. Uczestnicy będą odkrywać tajemnice natury, tworzyć własne ekologiczne prace i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. To połączenie wakacyjnej przygody, kreatywności i dobrej zabawy w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze.
Co nas czeka każdego dnia?
6 lipca (poniedziałek)
– Zadania integrujące grupę.
– Spacer rozpoznawczy po okolicy.
– Wspólne obserwowanie natury i zbieranie darów przyrody.
– Twórcza ekspresja: tworzenie notesów, które posłużą do robienia szkiców i notatek w czasie wakacji.
7 lipca (wtorek)
– Zadania integrujące grupę.
– Gra terenowa: poszukiwacze skarbów.
– Jak zadbać o siebie podczas wycieczki do lasu? – spotkanie z przedstawicielami Sanepidu.
– Twórcza ekspresja: magiczne przedmioty dla wróżek i leśnych magów.
8 lipca (środa)
– Zadania integrujące grupę.
– Budowanie szałasów.
– Tajemnice Polskiej Przyrody – opowieść o gatunkach zagrożonych i chronionych.
– Warzywne odbitki – ekologiczne stemplowanie koszulek i toreb.
9 lipca (czwartek)
– Zadania integrujące grupę.
– Leśne harce z Leo Corde.
– Mądre rozmowy pod chmurką.
– Twórcza ekspresja: eko-biżuteria nie tylko dla dziewczyn!
10 lipca (piątek)
– Zadania integrujące grupę.
– Zajęcia z samoobrony.
– Twórcza ekspresja: malowanie z natury.
Czas trwania warsztatów: 10.00-15.00 | Miejsce zbiórki: Miechowicka Ostoja Leśna (obok Leśniczówki) | Wiek: 7-12 lat | Cena: 40 zł za 1 dzień warsztatowy
Na kolejny tydzień Oazy Letniej Eko-eksploracji (OLE!) zapraszamy od 27 lipca do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej Górze.
Natomiast dorosłych mieszkańców zapraszamy już w przyszłym tygodniu na wydarzenia Plenerowe: w piątek (17 lipca) do BCKina Plenerowego na film Życie dla początkujących, a w niedzielę (19 lipca) na pierwszy Koncert w ramach Parkogrania „CLASSIC meets ROCK” – Kwintet Śląskich Kameralistów.

