Premiery Kameralne

w ramach Programu Przestrzenie Sztuki Taniec, którego organizatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Operator: Teatr Rozbark

Program Przestrzenie Sztuki – Taniec jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Pliki do pobrania:
Regulamin Premier Kameralnych
Formularz Premier Kameralnych

Zapraszamy Was do zgłoszenia swojego pomysłu na Premierę Kameralną w Teatrze Rozbark w Bytomiu. Czekamy na niebanalne, nieszablonowe pomysły na spektakl, który wykorzysta taniec i teatr ruchu do stworzenia czegoś wyjątkowego w Bytomiu, w Teatrze, w okolicy. Możecie zaprosić do udziału w produkcji maksymalnie 5 artystów-wykonawców wybranych przez siebie, lub wybranych drogą audycji. Nie zamykamy przestrzeni na pomysły, w końcu to przestrzenie dla sztuki, której to nie wyznacza się barier. Możecie wpleść taniec w interdyscyplinarną formę, wykorzystując wideo, fotografię, naturę, nowe media, lub podążać ścieżką tradycyjnych form. Zapewniamy twórczą dowolność – wszystko zależy od Was! Spośród wszystkich nadesłanych formularzy, komisja wybierze 2 najbardziej obiecujące propozycje. Czekamy na wasze zgłoszenia. Macie pytania? PS@teatrrozbark.pl

 

– Udział w konkursie jest otwarty dla wszystkich twórców teatralnych, choreografów z Polski.

– projekt musi być zgodny z koncepcją Premiery Kameralnej oraz założeniami programu (dostępnymi w regulaminie).

– zgłoszenia należy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail [PS@teatrrozbark.pl] w terminie do [15.07.2024].

 

Zgłoszenia będą oceniane przez komisję konkursową pod względem wartości artystycznej, oryginalności pomysłu oraz wykonalności projektu. Wybrane zostaną 2 najbardziej obiecujące wizje.

Decyzja o wyborze projektu zostanie podjęta do [04.08.2024].

Zwycięski projekt otrzyma dofinansowanie w wysokości 60.000 PLN na realizację produkcji.

Budżet produkcji powinien uwzględniać wynagrodzenia dla artystów i wykonawców, koszty scenografii, kostiumów, oświetlenia, dźwięku, i wszystkich pochodnych opisanych w formularzu.

Realizacja produkcji: [01.09.2024 – 12.11.2024].

 

Fot. Jola Staszczyk, grafika: Tomasz Kopciuch (Mateiko Design).

Szczegóły wydarzenia
OPEN CALL
Szczegóły wydarzenia