Oprowadzanie kuratorskie po wystawie “Krzycz, Siostro, krzycz!”

5 kwietnia (piątek), godz. 17:00

CSW Kronika, Rynek 26 (1. piętro)

Po wystawie “Krzycz, Siostro, krzycz!” oprowadzą Was jej kuratorki Agata Cukierska i Katarzyna Kalina. Zwiedzanie trwa około godziny. Bez zapisów i bez ograniczeń wiekowych.
_____

Wystawą „Krzycz, Siostro, krzycz!” symbolicznie oddajemy głos kobietom, które były go pozbawiane w przeszłości i które dzisiaj zmagają się uprzedzeniami i wykluczeniami. Zaproszone artystki i artyści skupili się na przedstawicielkach lokalnej społeczności, zapraszając do współpracy przy tworzeniu prac m.in. uchodźczynie z Ukrainy, kobiety z lokalnej społeczności romskiej czy osoby z ośrodka wychowawczego. Poprzez odniesienie teraźniejszości do wydarzeń z przeszłości w projekcie „Krzycz, Siostro, krzycz!” zadajemy pytania o indywidualną i zbiorową odpowiedzialność oraz znaczenie aktywnej postawy obywatelskiej.
_____

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą wydarzeń towarzyszących wystawie “Krzycz, Siostro, krzycz!” na stronie www.kronika.org.pl. Kolejne oprowadzanie 10 maja.

Projekt „Krzycz, Siostro, krzycz!” dofinansowano ze środków Fundacji Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość (Stiftung Erinnerung, Verantwortung und Zukunft) w ramach programu „Historia lokalna”.

Szczegóły wydarzenia
BILETY
OD 1 ZŁ
KONTAKT
Szczegóły wydarzenia