Porosty | Bartosz Zaskórski | koncert na wernisażu wystawy „Krzycz, Siostro, krzycz!” (03.02 – 31.05.2024)
3 lutego 2024 roku
godz. 20:00- 21:00
CSW Kronika, Rynek 26, Bytom
POROSTY (do niedawna Mchy i porosty) to projekt Bartosza Zaskórskiego. Bartosz pochodzi ze wsi Żytno. Jego muzyka to industrialne automaty perkusyjne, gotyckie melodie na syntezatorach, dziwne sample i włochaty stary pies. Wydawał w Not Not Fun, Heimat Der Katastrophe, Syntetyku, Pointless Geometry i Brutażu. Muzykę Porostów można było usłyszeć w grze Cyberpunk 2077 oraz spektaklu Krzysztofa Garbaczewskiego “Sen nocy letniej”. Oprócz muzyki, Bartosz rysuje – współpracuje z komiksowym wydawnictwem z Włoch, Hollow Press. Jego prace wizualne były prezentowane w Zachęcie, CSW Zamek Ujazdowski, Kronice, galeriach Piktogram i Leto. Był wolontariuszem w schronisku w Krakowie.
Koncert będzie składał się z części ambientowej oraz utworów z najnowszej, jeszcze nie wydanej płyty, z wykrzykiwanymi wokalami. Tematyka tekstów to wieś, polski klasizm i psy typu kundle.
_____
Projekt „Krzycz, Siostro, krzycz!” dofinansowano ze środków Fundacji Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość (Stiftung Erinnerung, Verantwortung und Zukunft) w ramach programu „Historia lokalna”.
Szczegóły wydarzenia
BILETY
OD 1 ZŁ
KONTAKT
Szczegóły wydarzenia