Zapraszamy 2 września (sobota) o godzinie 18:00 do sali ToTu Bytomskiego Centrum Kultury na niepowtarzalny spektakl baletowy! Młody Duch Tańca to taneczny projekt polsko – japoński, który swą prapremierę miał w 2017 roku i wielokrotnie gościł na polskich oraz japońskich wiodących scenach teatrów muzycznych i operowych, zawsze zbierając znakomite recenzje. Pomysłodawcą oraz reżyserem tego widowiska jest wybitny polski tancerz – Wiesław Dudek – Ambasador Polskiej Kultury oraz Fundator i Prezes Fundacji Duch Tańca Wiesława Dudka – organizator przedsięwzięcia.
Wykonawcami są młodzi artyści ze szkół baletowych w Polsce i Japonii.
Spektakl Historia Dzieci Syberyjskich prezentowany podczas 4. i 5. edycji nawiązywał do obchodów 100. rocznicy przypłynięcia do Japonii polskich dzieci syberyjskich. Japończycy pomogli prawie 800 dzieciom polskich zesłańców na Syberii. Spektakl był prezentowany w obydwu krajach oraz był wyrazem podziękowania za ten gest ze strony Japonii. W poprzednich latach powstało również wspaniałe widowisko dla uczczenia 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Japonią.

Tematem tegorocznej edycji, będzie spektakl o Mikołaju Koperniku pt. COPERNIC 550, stworzony specjalnie z okazji 550. rocznicy urodzin wybitnego polskiego astronoma. Będzie on interdyscyplinarnym widowiskiem. Różnorodne style technik tańca współczesnego prezentowane przez każdego z twórców oraz muzyka wielu wybitnych i znanych kompozytorów złożą się na to nadzwyczajne widowisko. Do realizacji tegorocznego wydarzenia zaproszonych zostało sześciu polskich choreografów zarówno młodych: Bartłomiej Malarz, Emilia Sambor, jak i tych, którzy na swoim koncie mają już znakomite kreacje w kraju i za granicą: Katarzyna Kozielska, Aleksandra Dziurosz, Przemysław Grządziela, Małgorzata Borowiec. Projekcje multimedialne Daniela Stryjeckiego, jednego z najlepszych reżyserów mega widowisk artystycznych, reżyseria świateł, niezbędne rekwizyty, dekoracje, nowatorskie kostiumy oraz głos narratora wprowadzający widza w nastrój podróży w kosmos będą wartością dodaną spektaklu.

W przygotowaniu projektu weźmie udział około 50 wykonawców – najzdolniejsi uczniowie z Ogólnokształcących Szkół Baletowych w Warszawie, Poznaniu i Bytomiu oraz ich rówieśnicy z szkół baletowych w Japonii. Spektakle zostały zaplanowane w terminach od 27 sierpnia do 9 września na scenach w Olsztynie, Bydgoszczy, Poznaniu, Bytomiu, Krakowie oraz Warszawie w Teatrze Wielkim Operze Narodowej.

Organizator: Fundacja Duch Tańca Wiesława Dudka

Szczegóły wydarzenia
Bilety
OD 40 ZŁ
KONTAKT
Bilety
OD 40 ZŁ
KONTAKT
Szczegóły wydarzenia