„Klimakterium … i już” (coś między kabaretem, musicalem a farsą) odbędzie się 27 października o godzinie 19:00 w Bytomskim Centrum Kultury!
Spektakl „Klimakterium… i już” to przyjemny wieczorek z babami i dla bab, a jego przewodnim tematem jest słowo, którego na co dzień się nie wymawia. Cztery przyjaciółki, spotkawszy się w butiku prowadzonym przez jedną z nich, przekuwają drażliwy problem menopauzy na pioseneczki i tańce. O trapiących je dolegliwościach śpiewają do dobrze znanych melodii, np. o uderzeniach gorąca do nut piosenki „Kuba, wyspa jak wulkan”.
Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku „menopauzalnym”. Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Pragniemy pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety — mają je bohaterki występujące na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni — miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny, co wcale nie znaczy, że beznadziejny. Ważna jest świadomość wspólnoty pewnych doświadczeń — kobiety siedzące na widowni dowiadują się, że ich dolegliwości nie są czymś wyjątkowym. Mimo iż menopauza dotyczy wszystkich kobiet, jest to temat wstydliwy, a co za tym idzie — starannie pomijany. Poprzez spektakl pragniemy zilustrować, w sposób zrozumiały, przystępny i humorystyczny, jak różnymi sposobami można sobie z tym radzić. Jedne bohaterki chcą się poddać zastępczej terapii hormonalnej, inne boją się jej i wybierają ziołolecznictwo, jeszcze inne idą w kierunku jogi lub ćwiczeń gimnastycznych.
Sztuka ma pokazywać owe różne zachowania, zawsze jednak w sposób humorystyczny — tym bardziej że sam humor jest doskonałym lekarstwem (bez skutków ubocznych). Śmiejąc się, łatwiej znosimy przeciwności losu.
W spektaklu występują zamiennie następujące aktorki:
PAMELA: Elżbieta Jodłowska, Małgorzata Duda, Elżbieta Okupska
MALINA: Elżbieta Jarosik, Ewa Śnieżanka, Jolanta Chełmicka
KRYCHA: Ewa Złotowska, Małgorzata Gadecka, Ewa Cichocka, Małgorzata Duda
ZOSIA: Grażyna Zielińska, Ludmiła Warzecha, Małgorzata Gadecka

Bilety: 110 zł

Organizator: Agencja Brussa Jarosław Brussa

Bytomskie Centrum Kultury nie ponosi odpowiedzialności za zakup biletów na innych witrynach.

Szczegóły wydarzenia
Bilety
OD 110 ZŁ
KONTAKT
Bilety
OD 110 ZŁ
KONTAKT
Szczegóły wydarzenia