Bytomskie Centrum Kultury zaprasza 16 maja (czwartek) o godz. 18:00 na spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem! Tematem spotkania będzie jego najnowsza powieść „Dawno temu w Warszawie”! (Wydawnictwo Świat Książki).

Książka „Ślepnąc od świateł” podbiła serca czytelników, sprzedając się w Polsce w nakładzie ponad 350 tysięcy egzemplarzy. Nowa powieść kontynuuje losy znanych postaci, przenosząc nas do Warszawy w samym środku pandemii, gdzie obostrzenie goni obostrzenie i gdzie emocje sięgają zenitu. Lockdown zamyka ludzi w domach, w ich głowach, w kleszczach lęku. W środku tego szaleństwa Marta Pazińska próbuje walczyć o życie i godność tych, którzy są samotni i bezbronni. Nie rozumie jednak, że cała Warszawa stała się bezbronna jak dziecko. A ci, którzy przez lata czaili się w ciemności, teraz ruszyli po władzę. Idę po nią po trupach dzieciaków, policjantów, polityków. Kości chrzęszczą pod ich stopami.

Parę lat po wydarzeniach ze „Ślepnąc od świateł” bohaterowie tamtej powieści schodzą pod powierzchnię miasta, zanurzają się w płynącym pod nim złu. A zło jest zimne. I gęste.

Miejsce: sala ToTu (I piętro)
Bilety: 5 zł

*Organizator: Syndykat Autorów – Agencja Literacka i Scenariuszowa, Bytomskie Centrum Kultury

Szczegóły wydarzenia
BILETY
5 zł
KONTAKT
Szczegóły wydarzenia