Zapraszamy 14 grudnia (czwartek) o godz. 17.30 na rozmowę o przeszłości, o życiu wiejskich kobiet na przestrzeni wieków. Gościnią spotkania będzie Joanna Kuciel-Frydryszak.

Pretekstem do rozmowy z twórczynią będzie jej najnowsza książka „Chłopki. Opowieść o naszych babkach”. Autorka wraca do tematu wiejskich kobiet. Daje głos bohaterkom, aby mogły opowiedzieć o swoim życiu: codziennych przeciwnościach, lękach i marzeniachTa mocna, głęboko dotykająca lektura pokazuje siłę kobiet, ich bezgraniczne oddanie rodzinie, ale też pragnienie zmiany i nierówną walkę o siebie w patriarchalnym społeczeństwie.

Jak wspomina sama autorka, czytając „Chłopki”, można zdziwić się, jak realia w nich przedstawione, są zbliżone do tych utrwalonych przez Reymonta na początku XX wieku.

Joanna Kuciel-Frydryszak to absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim, dziennikarka, nominowana m.in. w plebiscycie lubimycztac.pl czy do nagrody historycznej „Polityki” 2019. W swoich książkach skupia się na losach kobiet i ich pozycji w społeczeństwie.

Spotkanie poprowadzi red. Ewa Niewiadomska, dziennikarka Polskiego Radia Katowice.

Szczegóły wydarzenia
BILETY
5,-
KONTAKT
Szczegóły wydarzenia