18 września o godzinie 18:00 zapraszamy na wyjątkowe spotkanie.

Spotkanie autorskie.Tomasz Przemysław Sanecki: „Bytom Warto Zwiedzić. Historia – Zabytki – Przyroda”

Tomasz Sanecki – historyk, miłośnik Bytomia, pracownik Urzędu Miejskiego w Bytomiu, który wydał już trzecią książkę o naszym mieście „Bytom warto zwiedzić. Historia – Zabytki – Przyroda” to przewodnik turystyczny, który ukazuje różnorodność Bytomia.

“Bytom Warto Zwiedzić” to książka, która z pewnością zainteresuje nie tylko turystów chcących odwiedzić to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast na Górnym Śląsku, ale również mieszkańców Bytomia. Książka ma na celu nie tylko ukazanie tego co najpiękniejsze w Bytomiu, ale zwrócenie uwagi na to, że niejednokrotnie „cudze chwalimy, a swego nie znamy”. W publikacji znajdziemy nie tylko ciekawostki z dziejów Bytomia, ale przede wszystkim zaprezentowane zostały najpiękniejsze i najwartościowsze zabytki w mieście, w tym również najcenniejsze zakątki przyrodnicze miasta, które leży w samym sercu konurbacji górnośląskiej, gdzie jeszcze pod koniec XX wieku pracowało 7 kopalń, dwie huty oraz wiele fabryk i zakładów przemysłowych. Dzisiaj po wielu z nich nie ma już śladu, ale te, które zostały zachowane do czasów nam współczesnych należą do arcydzieł architektury przemysłowej, jakich w innych miastach Polski nie znajdziemy.

W publikacji oprócz historii miasta, opisów zabytków, a także najpiękniejszych miejsc, gdzie można spędzić wolny czas, znajduje się wiele ciekawostek historycznych z dziejów Bytomia, w tym również artykuły dotyczące największych zakładów przemysłowych w mieście. Opisane zabytki, miejsca oraz wydarzenia historyczne zostały opatrzone archiwalnymi i współczesnymi fotografiami, pocztówkami oraz szkicami pozyskanymi m.in. z bogatego Archiwum Miejskiego w Bytomiu a podział książki według dzielnic Bytomia oraz dokładne adresy przedstawionych w publikacji miejsc z pewnością ułatwią poruszanie sie po mieście osobom, które skorzystają z przewodnika.

O tym właśnie jest ta książka która, zachęci nie tylko turystów do odwiedzenia Bytomia, ale także zdopinguje jego mieszkańców do wyjścia z domu i odwiedzenia najpiękniejszych miejsc i zabytków w mieście, których, jak się przekonacie, nie brakuje w Bytomiu.

Bilety w cenie 2 zł.

Szczegóły wydarzenia
Bilety
OD 2 ZŁ
KONTAKT
Bilety
OD 2 ZŁ
KONTAKT
Szczegóły wydarzenia