Z wielką przyjemnością zapraszamy na kolejne spotkanie autorskie już 21 marca (czwartek) o godz. 17:30 do Bytomskiego Centrum Kultury, tym razem będzie to spotkanie z reporterem i pisarzem – Witoldem Szabłowskim.

Tematem spotkania autorskiego będzie ostatnia książka autora – „Opowieści z Wołynia”. Ta książka rzuca zupełnie nowe światło na rzeź wołyńską i na to, co się wydarzyło w 1943 roku. Sprawia, że 80 lat po tych tragicznych wydarzeniach rozmowa z Ukraińcami na ich temat staje się możliwa. Książka to efekt ponad 40 wyjazdów i 6 lat pracy autora.
Witold Szabłowski – reporter i scenarzysta. Jego książki wydawane są na czterech kontynentach. Zbiór reportaży o Turcji pt. „Zabójca z miasta moreli” (2010) uznano za jedną z najważniejszych książek opublikowanych w USA w 2013 roku. „Tańczące niedźwiedzie” zostały nazwane przez amerykańskich krytyków perłą, a Szabłowski mistrzem opowieści. Reportaż „Jak nakarmić dyktatora” (W.A.B. 2019) wydał największy światowy wydawca – Penguin Random House.

Miejsce: sala Pauza
Bilety: 5 zł

Szczegóły wydarzenia
BILETY
5 zł
KONTAKT
Szczegóły wydarzenia