Kolejna edycja sobotnich spotkań dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat, którą realizujemy dzięki wsparciu finansowemu Fundacji świętego Mikołaja w ramach programu Przystań św. Mikołaja. Do udziału zapraszamy dzieci ukraińskie i polskie pod opieką mam, babć lub tatusiów, którym zaproponujemy chwile dla siebie.

Dlaczego „Świetlica małego Mikołaja”?
Tak jak „ludzie z fundacji” 😉 uważamy, że Mikołaj to „(…) ten od prezentów (…) tych płynących ze szczerej i bezinteresownej potrzeby dzielenia się dobrem (…). Ojciec Święty Jan Paweł II nazwał go „patronem daru człowieka dla człowieka” i dlatego chcemy podarować naszym dzieciom dobre, rozwijające ich chwile.
Wierzymy, że dobre, wrażliwe i uważne dziecko wyrośnie na takiego właśnie dorosłego, a ten dorosły będzie także lubił dzielić się dobrem 😃
Tym razem zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu, ale za to do sierpnia 🙂

Jak będą przebiegały zajęcia?
Posłuchamy opowieści – bajek i legend polskich i ukraińskich, do których przeprowadzimy zajęcia kreatywne i sensoryczne. Postaramy się poszerzać czynne słownictwo dzieci, rozwijać umiejętność pracy w grupie i komunikatywność. Wykorzystamy elementy metod teatralnych, ruchowych i zajęć kreatywnych.
Rodzice będą mogli uczestniczyć w zajęciach i wspierać dziecko lub pracować w innej sali.
W projekcie obowiązuje pierwszeństwo udziału dla dzieci uchodźców z Ukrainy, ale zależy nam bardzo aby wzięło w nich udział tyle samo dzieci polskich i ukraińskich.

Projekt finansowany przez Fundację Świętego Mikołaja w ramach programu Przystań św. Mikołaja.

Szczegóły wydarzenia
OBOWIĄZUJĄ
ZAPISY
KONTAKT
Szczegóły wydarzenia