Po raz kolejny organizujemy dla Was „Wakacje pod chmurką”! Jak to działa? Na każdy tydzień wakacji przygotowaliśmy inny temat, który będzie realizowany dwukrotnie: w każdy wtorek i każdy czwartek w samo południe. W trakcie tych letnich spotkań razem zgłębimy różne dziedziny wiedzy – od przyrodniczej przez etnograficzną aż po sztukę. Podczas warsztatów łączymy wiedzę z kreatywną zabawą. Z nami odkryjecie swoje talenty i uwierzycie, że potraficie tworzyć prawdziwe dzieła. Jeśli szukacie sposobu na udaną wakacyjną zabawę, proponujemy udział w naszych letnich zajęciach. Zapraszamy!

wstęp: 15 zł (warsztaty mydlarskie: 35 zł)
obowiązują zapisy w Dziale Edukacji (dwa tygodnie przed wydarzeniem): 32 281 82 94, w. 127
zbiórka: przed kasą główną MGB, pl. Jana III Sobieskiego 2
prowadzi: Dział Edukacji

Uwaga: w przypadku deszczu organizatorzy zastrzegają sobie prawo do realizacji zajęć w budynku.
Warsztaty są skierowane dla dzieci w wieku 6–12 lat.
Istnieje możliwość przeprowadzenia dodatkowych warsztatów dla grup zorganizowanych.

Harmonogram zajęć

1 i 3 lipca / godz. 12.00
Żywa prehistoria – warsztaty tworzenia amuletów
prowadzą: Anna Rak i Cecylia Jańczuk
Jak wyglądają potomkowie dinozaurów i czy jeszcze dziś możemy ich spotkać? Czy bursztyny mogą być „kapsułą czasu”, dzięki której odkryjemy prehistoryczne tajemnice? Podczas zajęć wykonamy miniaturowe kaboszony, które pomogą nam zachować pamięć o współczesnym świecie na wiele tysięcy lat.

8 i 10 lipca / godz. 12.00
BONUS / warsztaty dla dorosłych / 13 lipca / godz. 12.30
Akwarele na niedziele
prowadzi: Anna Rak
Jeśli chcecie widzieć więcej i rozumieć więcej, a przy tym dobrze się bawić, tworząc piękne dzieła – te zajęcia są właśnie dla Was. „Akwarele na niedziele” to zajęcia z cyklu „Spotkania ze sztuką”, dzięki którym poznacie różne techniki artystyczne. Tym razem obejrzycie obrazy malowane farbami wodnymi. Nauczycie się tworzyć krajobrazy i abstrakcje właśnie w tej technice, by potem móc to wielokrotnie wykorzystywać – taka zabawa to idealny sposób na kreatywne spędzenie czasu dla całej rodziny!

15 i 17 lipca / godz. 12.00
Warsztaty mydlarskie
prowadzą: Magdalena Pospieszałowska i Anna Rak
Uwaga: wstęp 35 zł
To najczystsze i najbardziej pachnące warsztaty! Dzięki nam poznacie historię brudu i stworzycie własne kolorowe i pachnące mydełka. Każdy będzie mógł wybrać ich indywidualny kształt, kolor i zapach, dołożyć naturalne dodatki i stworzyć w ten sposób oryginalny prezent dla siebie lub kogoś bliskiego.

22 i 24 lipca / godz. 12.00
Słoneczny zielnik
prowadzi: Anna Rak
Wakacje to idealny czas na patrzenie w niebo, długie wędrówki i odkrywanie tajemnic natury. Tym razem proponujemy Wam wyprawę przyrodniczą do naszego muzealnego ogrodu, podczas której poznamy różne gatunki roślin, obejrzymy stare zielniki i wykonamy obrazy roślin za pomocą… naświetlania słonecznego. Uda nam się to dzięki wykorzystaniu starej techniki zwanej soligrafią.

29 i 31 lipca / godz. 12.00
Motyle i tyle
prowadzi: Cecylia Jańczuk
Czy motyle przez całe swoje życie zachwycają pięknymi skrzydełkami? Jak szybko potrafią latać? Czy w zimie też można je spotkać? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy w trakcie zajęć. Część teoretyczną uzupełnią warsztaty plastyczne, podczas których każdy będzie miał okazję stworzyć własnego motyla o wielobarwnych skrzydłach.

5 i 7 sierpnia / godz. 12.00
Od morza do chmur i z powrotem
prowadzi: Anna Rak
Zapraszamy na kolejne spotkanie poświęcone poznawaniu różnych technik malarskich. Tym razem odkryjemy moc farb akrylowych, dzięki którym stworzymy niesamowite krajobrazy. Zapraszamy na warsztaty, by wspólnie oswajać sztukę, a także szukać odpowiedzi na takie pytania, jak: czym jest kolor, w jaki sposób uzyskać jego odcienie i jak mieszać barwy, aby stworzyć rysunek pełen ekspresji?

12 i 14 sierpnia / godz. 12.00
Etnodizajn – zabawy ze sztuką ludową
prowadzi: Magdalena Pospieszałowska
Robiący coraz bardziej zawrotną karierę etnodizajn to nurt we wzornictwie zestawiający elementy ludowe i rękodzieło ze współczesnymi trendami. Artyści i graficy coraz częściej sięgają w swoich inspiracjach do źródeł kultury ludowej, by tam znaleźć niepowtarzalne, oryginalne wzory do swoich prac. W ten sposób może powstać niemal wszystko – biżuteria, ubrania, meble, a nawet całe budynki. Podczas warsztatów własnoręcznie stworzymy wyjątkowe dzieła, wykorzystując wzory pojawiające się w śląskiej kulturze ludowej.

19 i 21 sierpnia / godz. 12.00
Zwierzęta z papieru – letnia szkoła modelarstwa
prowadzi: Marek Ryś
Jak w prosty sposób wykonać uroczą sowę z papieru? O tym przekonacie się na naszych zajęciach, z których wyjdziecie w towarzystwie własnoręcznie wykonanego przyjaciela. A przy okazji dowiecie się wielu ciekawostek o życiu tych tajemniczych nocnych ptaków.

26 i 28 sierpnia / godz. 12.00
Wzory i kolory: historia do odbicia
prowadzi: Cecylia Jańczuk
Podczas zajęć poznacie historyczne wzory i motywy zdobnicze oraz tajniki związane ze znaczeniem różnych wykorzystywanych kolorów. Następnie zaprojektujecie i wykonacie własne stemple, dzięki którym w kolejnym kroku każdy z Was stworzy unikalną, ozdobną torbę, którą zabierze do domu. To doskonała okazja, by połączyć wakacyjną zabawę z odkrywaniem historii i twórczą pracą rąk.

Szczegóły wydarzenia
BILETY
15 ZŁ
KONTAKT
BILETY
15 ZŁ
KONTAKT
Szczegóły wydarzenia