Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na kolejny koncert z cyklu „3 Bardów”. Wydarzenie będzie miało miejsce w pierwszym dniu XXXII Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach” – 3 czerwca (sobota) o godz. 17.00. Gospodarzem koncertu i jednym z trzech bardów będzie związany przez całe życie z tym nurtem, pomysłodawca i organizator „Kwiatów” – Wiesław Ciecieręga. Wystąpią ponadto: Przemysław Wróblewski z Krakowa (poeta i gitarzysta) oraz Dawid Gębala z Wrocławia (laureat Festiwalu “Kwiaty na Kamieniach” z 2018 roku).

Współcześnie mianem „barda” określa się artystę, wykonującego literacko i muzycznie dopracowane utwory z towarzyszeniem instrumentu – zwykle gitary. Leonard Cohen, Włodzimierz Wysocki czy legendarny „bard Solidarności” – Jacek Kaczmarski – to tylko jedni z bardziej znanych twórców tego nurtu.

W Polsce bardowską formułę kontynuuje wielu mniej znanych artystów przemierzających kraj wzdłuż i wszerz z gitarą na plecach i dających koncerty w klubach, galeriach czy nawet na leśnych polanach. Wiadomo też, że od ponad trzydziestu lat, raz w roku niektórzy bardowie pojawiają się w Bytomiu, by wziąć udział w Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach”.

Szczegóły wydarzenia
BILETY
OD 25 ZŁ
KONTAKT
BILETY
OD 25 ZŁ
KONTAKT
Szczegóły wydarzenia