7 maja, godz. 9:00 – 12:00 oraz godz. 17:00 – 20:00
“Z nosem w smartfonie. Co nasze dzieci robią w Internecie i czy na pewno trzeba się tym martwić? to książka, którą powinni przeczytać wszyscy.
To przewodnik po cyfrowym świecie dla wszystkich tych, których przeraża lub tylko niepokoi, widok dziecka z wzrokiem utkwionym w ekran smartfonu, ale także poradnik jak rozmawiać o tym z młodymi.
O autorze:
Karol Jachymek – kulturoznawca, medioznawca, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Kultury i Mediów na Wydziale Nauk Humanistycznych w Warszawie Uniwersytetu SWPS. Współtwórca i wykładowca School of Ideas – nowoczesnego kierunku służącego projektowaniu innowacji społecznych i biznesowych. Ekspert w obszarze edukacji, kultury młodzieżowej, zmian generacyjnych (zwłaszcza Gen Z i Gen Alpha), komunikacji w (nowych) nowych mediach i trendów w popkulturze. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla szkół, rodziców, instytucji kultury, organizacji pozarządowych i klientów biznesowych z zakresu współczesnych praktyk medialnych, komunikacji międzypokoleniowej (skierowanej zwłaszcza do Gen Z i Gen Alpha) i komunikacji w social mediach. Współpracował m.in. z Mazowieckim Instytutem Kultury, Bankiem Millenium, SAS, Narodowym Centrum Kultury, Centrum Nauki Kopernik, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją Szkoła z Klasą, NASK, Uniwersytetem Dzieci, Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym i Centrum Cyfrowym. Autor książki “Z nosem w smartfonie. Co nasze dzieci robią w internecie i czy na pewno trzeba się tym martwić?”. Karol Jachymek – medioznawca, kulturoznawca, badacz, doktor nauk humanistycznych i wykładowca związany z Uniwersytetem SWPS. Specjalizuje się w kulturze młodzieżowej, zmianach generacyjnych, komunikacji w mediach cyfrowych, edukacji i trendach w popkulturze. Na co dzień prowadzi szkolenia i warsztaty dla rodziców, uczniów, nauczycieli, szkół, instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz biznesu. Popularyzuje wiedzę dotyczącą współczesnego internetu, komunikacji międzypokoleniowej (szczególnie z przedstawicielami pokolenia Z i pokolenia Alfa) oraz najnowszych zjawisk medialnych. W roku akademickim 2022/2023 otrzymał tytuł Wykładowcy Roku Uniwersytetu Dzieci. Autor książki “Z nosem w smartfonie. Co nasze dzieci robią w internecie i czy na pewno trzeba się tym martwić?”.
Spotkanie poprowadzi Katarzyna Michalska – absolwentka filologii polskiej UŚ oraz studiów podyplomowych w Warszawskiej Szkole Filmowej. Pełniła rolę mentorki w kursach internetowych Centrum Edukacji Obywatelskiej „Włącz się! Młodzi i media” i „KUlthuura!” oraz koordynowała sieć nauczycieli edukacji medialnej na Śląsku (we współpracy z CEO i RODN WOM w Katowicach). Ambasadorka programu Spółdzielnia Otwartej Edukacji SpołEd Fundacji Centrum Cyfrowe. We współpracy z Fundacją Nowoczesna Polska realizowała trzyletni międzynarodowy projekt App Your School – Digital Atelier.
Od 2021 roku kierownik instytucji kultury Pałac w Miechowicach, filii Bytomskiego Centrum Kultury. Od 2022 Pełnomocnik Prezydenta ds. edukacji kulturalnej i kulturowej w Bytomiu.
Koszt udziału z spotkaniu – 20 zł
Obowiązuje rezerwacja miejsc przez formularz https://forms.gle/uYQvWgmcZW8vb3ke7
w tytule wydarzenia prosimy wpisać “Spotkanie poranne/popołudniowe z Karolem Jachymkiem”
Szczegóły wydarzenia
PAŁAC W MIECHOWICACH
PAŁAC W MIECHOWICACH
Szczegóły wydarzenia