Centrum Sztuki Współczesnej Kronika, od ponad 30 lat ulokowane w sercu poprzemysłowego Bytomia na Górnym Śląsku, prowadzi długofalowe działania krytyczne, społeczne i edukacyjne.

Program Kroniki realizowany jest poprzez wystawy, projekty angażujące społeczność lokalną, działania w przestrzeni publicznej, rezydencje artystyczne, działalność wydawniczą, edukacyjną i popularyzatorską, ze szczególnym naciskiem na problematykę społeczną, popularyzację sztuki kobiet oraz program edukacyjny.

Kuratorki i kuratorzy oraz artystki i artyści stale stawiają sobie pytanie o funkcje sztuki oraz jej efekt.

CSW Kronika współpracuje ze środowiskami artystycznymi i ośrodkami sztuki w Polsce i za granicą. Dotychczasowi partnerzy to m.in. Kunstverein w Wolfsburgu, Fundacja Galerii Foksal w Warszawie, Press to Exit Project Space w Skopje, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, L’Appartement 22 w Rabacie, thealit Frauen.Kultur.Labor w Bremie, Ars Cameralis Silesiae Superioris, Pro Helvetia, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Cite Internationale des Arts, Beton Salon (Paryż), Chelsea College of Art (London), Plymouth University, Valand Academy – University of Gothenburg, artportal.hu, APART Collective (Bratysława), Agosto Foundation, Fondazione Pastificio Cerere (Rzym), C2C – Circle of Curators & Critics (Praga), Careof DOCVA (Mediolan).

Szczegóły
Godziny pracy
  • Dni robocze
    poniedziałek: nieczynne, wtorek - czwartek: 11:00-17:00, piątek: 11:00-18:00
  • Sobota
    10:00-17:00
  • Niedziela
    nieczynne
Szczegóły
Godziny pracy
  • Dni robocze
    poniedziałek: nieczynne, wtorek - czwartek: 11:00-17:00, piątek: 11:00-18:00
  • Sobota
    10:00-17:00
  • Niedziela
    nieczynne
Wydarzenia
Zapraszamy do wzięcia udziału!
Blask świateł, pulsujące bity i ciała w ruchu. „Świat Ballroom” przenosi nas w sam środek brazylijskiej sceny, gdzie taniec to coś więcej niż sztuka – to sposób na przetrwanie. W świecie, który wciąż próbuje zamknąć queerowe istnienia w sztywnych ramach, uczestnicy balu tworzą własne rodziny, zasady i własną historię. 
13 zł
Tworzenie motanek, nazywanych również lalkami mocy, to tradycyjna słowiańska praktyka wywodząca się czasów pogańskich....
wstęp wolny
Potrzebujemy nowej sztuki ziemi, która przeciwstawia się traktowaniu natury jako obojętnego materiału i przypomina, że wszyscy żyjemy i umieramy jako ziemskie istoty...
Od 3 zł